دوربین مدار بسته خاموش ضبط میکند ؟

دوربین مدار بسته خاموش ضبط میکند ؟

داشتن امنیت از ابتدای زندگی بشر یکی از مهم تریم دغدغه های انسان ها بوده است. از این رو انسان ها همواره به دنبال ایجاد محیطی امن در مکان هایی که در آن به فعالیت مشغول هستند ، بوده اند .

یکی از بزرگ ترین اختراعاتی که در این زمینه به انسان بسیار کمک کرد ، اختراع دوربین مدار بسته بود، وسیله ای که به انسان این قابلیت را میداد که هنگامی که در مکانی حضور ندارد بتواند آن مکان را زیر نظر داشته باشد .

دوربین های مدار بسته با اهداف مختلف در مکان های متفاوت نصب میشوند .این دوربین ها بیشتر با اهداف نظارتی و امنیتی مورد استفاده قرار میگیرند .

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که:

آیا دوربین مدار بسته خاموش ضبط میکند؟

آیا هنگامی که برق میرود این دوربین ها کارایی دارند ؟

آیا راهی برای ضبط فیلم ها هنگامی که برق میرود وجود دارد یا خیر ؟

در ادامه این مقاله به برسی عملکرد دوربین های مدار بسته هنگام قطع اتصال برق میپردازیم . همچنین به معرفی راهکار هایی برای اینکه دوربین های مدار بسته بتوانند هنگامی که برق قطع میشود به کار خود ادامه دهند اشاره میکنیم .

پیشنهاد مطالعه : چرا تصویر دوربین مداربسته در شب تار میشود؟

اطلاعای کوتاه راجب نحوه عملکرد دوربین مدار بسته :

مانند دیگر دستگاه های الکترونیکی دوربین های مدار بسته هم برای کار کردن نیازمند یک منبع الکتریسیته هستند .دوربین های مدار بسته به طور معمول از دو کابل بهره میبرند . یک کابل برای متصل شدن به برق شهر و کابل دیگر برای اتصال دوربین یه دستگاه و انتقال تصاویر و داده ها استفاده میشود .

لازم به ذکر است که برخی از دوربین های انالوگ توسط منبع تغذیه  POC و دوربین های تحت شبکه به واسطه منبع POE ، انتقال داده ها و برق را به صورت همزمان به وسیله یک کابل انجام میدهند .

دوربین های مدار بسته دوربین مدار بسته AHD و IP هم برای اینکه بتوانند تصاویر را به درستی ضبط و منتقل کنند، نیازمند جریان برق هستند .

به طور کلی میتوان نتیجه گرفت که جریان برق در مدار دوربین های مدار بسته بسیار مهم و تاثیر گذار است و اگر برای برق مشکلی پیش بیاد این سیستم با مشکل مواجه خواهد شد .

آیا سیستم دوربین مدار بسته هنگامی که برق رفته است ، کار میکند ؟

هنگام قطع شدن جریان برق اگر دوربین مدار بسته شما متصل به اداپتور باشد بدون شک از کار می افتد و دیگر قابلیت ضبط تصاویر و انتقال داده ها را نخواهد داشت .

دوربین های مدار بسته ای که مجهز به باتری هستند از این قاعده جدا هستند و هنگامی که اتصال برق قطع شود میتوانند به فعالیت خود ادامه دهند .

این مورد که دوربین مدار بسته هنگامی که جریان برق قطع میشود کار نکند قابل درک است زیرا این سیستم برای انتقال داده به تلفن همراه شما و به دی وی آر و روتر نیازمند انرژی برق میباشد . واگر جریان برق وصل نباشد ، سیستم نمیتواند داده ها را انتقال دهد زیرا شبکه از دسترس خارج میشود . حتی هنگامی که برق قطع میشود دسترسی شما برای کنترل دوربین های مدار بسته از راه دور نیز قطع میشود .

اما این موارد جای نگرانی ندارد . در ادامه این مقاله به برسی راهکار هایی برای فعالیت دوربین های مدار بسته هنگامی که اتصال برق قطع میشود، میپردازیم .

بنر روبیکس جدید تحسیری 1

 

راهکار هایی برای قطع نشدن ضبط تصاویر هنگامی که برق میرود

در این بخش به معرفی 4 راهکار برای سیستم دوربین مدار بسته هنگامی که اتصال برق با مشکل مواجه میشود میپردازیم .

1-استفاده از نیروی باتری

هنگامی که برق میرود میتوان از نیروی باتری برای ادامه فرایند ضبط تصاویر و انتقال داده استفاده کرد . دوربین مدار بسته میتواند با استفاده از نیروی باتری برای مدتی تصاویر را در هارد ضبط کند یا به کمک اینترنت به گوشی انتقال دهد .

2-استفاده از صفحات خورشیدی

استفاده از صفحات خورشیدی

میتوانید برای دوربین مدار بسته صفحه خورشیدی تهیه کیند . این کار یک منبع همیشگی و کم هزینه برای تامین انرژی برق مورد نیاز دوربین مدار بسته در اختیار شما قرار میدهد .این روش کمی هزینه بردار تر است ولی کار بردی بهتر از باتری در اختیار شما قرار میدهد زیرا معمولا عمرا باتری ها بسیار کوتاه میباشد .

3-استفاده از باتری یو پی اس

باتری یوپی اس هنگامی که جریان برق اصلی متصل است انرژی برق را در خود ذخیره میکند و هنگام قطع شدن جریان اصلی این نیروی ذخیره شده را وارد مدار میکند تا سیستم امنیتی از کار نیوفتد .

تنها کاری که لازم است انجام دهید تهیه و نصب یک دستگاه یوپی اس به سیستم دوربین مدار بسته تان میباشد . یک دستگاه UPS  میتواند انرژی مورد نیاز یک سیستم امنیتی معمولی، شامل دوربین‌های IP، یک دستگاه دی وی آر، یک روتر و یک مانیتور را تامین کند .

پیشنهاد مطالعه : 10 تکنولوژی و اصطلاحات فنی دوربین مداربسته

4-استفاده از ژنراتور برق اضطراری

برای مکان هایی که میدانید نیروی برق بسیار مهم و حیاتی است شما باید یک ژنراتور برق تهیه کنید تا هنگام قطع شدن برق از ان برای تولید برق استفاده کنید . البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است تا وصل شدن دوباره سیستم برق به کمک ژنراتور چند دقیقه ای زمان نیاز باشد ، در این صورت بهتر است شما از باتری برای قطع نشدن سیستم امنیتی خود استفاده کنید تا جریان برق اصلی دوبار وصل شود .

سخن پایانی

در این مقاله به برسی دوربین های مدار بسته هنگامی که جریان برق قطع میشود پرداختیم و مشخص شد که جریان برق یکی از موارد بسیار مهم در انتقال داده ها و ضبط تصاویر میباشد و اگر جریان برق قطع شود سیستم امنیتی شما با اختلال مواجه خواهد شد.

برای رفع این مشکل در این مقاله به معرفی راهکار هایی بسیار کاربردی و اسان پرداختیم تا بتوانید برای داشتن محیطی همیشه امن و ارام از انها استفاده کنید .

نکته دیگری که لازم به ذکر است این موارد هنگامی که جریان برق قطم میشوند کاربرد دارند و اگر سیم دوربین قطع  یا دوربین از جا کنده شود کار کرد دوربین به طور کلی مختل میشود و این موارد تاثیری ندارند .

 

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *