بهترین دستگاه ضبط دوربین مداربسته

قیمت دستگاه DVR

بهترین دستگاه ضبط دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته امروزه چیزی است که ما وجود آن را بدیهی می دانیم و در بسیاری از مکان‌ها، خیابان‌ها و حتی خانه‌ها مجهز به چنین فناوری هستند.

بسیاری از کسب و کارها و مصرف کنندگان می توانند با کمک این نوع سیستم ها برای تقویت امنیت و افزایش آرامش خود بهره مند شوند.

البته امروزه سیستم های دوربین مداربسته موجود با نسخه های قبلی بسیار متفاوت است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشوید.

 

 

 

 

DVR   چیست؟

DVRمخفف Digital Video Recorders ،ضبط کننده های ویدئویی دیجیتال است و بخش مهمی از هر سیستم نظارتی است. دستگاه‌های DVR به شما امکان می‌دهند فیلم‌های دیجیتال گرفته شده توسط دوربین مداربسته را در یک درایو ذخیره‌سازی اختصاصی ذخیره کنید.

سیستم‌های DVR موجود امروزی معمولاً قادر به ضبط فیلم از حداکثر 16 دوربین مدار بسته امنیتی به طور همزمان هستند که به عنوان «ضبط چند کاناله» شناخته می‌شود. دستگاه‌های DVR همچنین دارای هارد دیسک‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند فیلم‌های ضبط شده را ذخیره و پشتیبانی کنید.

از طرف دیگر، محصولات DVR پیشرفته‌تر از فضای ذخیره‌سازی ابری پشتیبانی می‌کنند، به گونه ای که با برنامه‌هایی عرضه می‌شوند که به شما کمک می‌کنند دوربین خود را هنگامی که از سایت دور هستید نیز نظارت کنید.

با دستگاه DVR، لازم نیست همیشه سیستم را به کامپیوتر یا لپ تاپ جداگانه متصل کنید. این امر باعث می شود که سیستم ها برای همه نوع نصب بسیار مقرون به صرفه تر و آسان تر باشند. عوامل متعددی بر عملکرد و قابلیت استفاده دستگاه DVR تأثیر می‌گذارند، از جمله:

تعداد کانال ها

اکثر دستگاه های DVR چندین کانال را ارائه می دهند تا بتوانید منابع بیشتری را برای فیلم برداری آنها تعریف کنید. اگر شما یک سیستم نظارتی دارید و برای آن یک DVR می‌خرید، باید مطمئن شوید که تعداد کانال‌های دوربین‌های موجود در سیستم شما با آن برابر است.

ظرفیت ذخیره سازی

DVR همچنین به یک درایو ذخیره سازی اختصاصی برای ذخیره فیلم های ضبط شده در منبع نیاز دارد. می‌توانید یک DVR مقرون‌به‌صرفه تهیه کنید و یک هارد دیسکی که از قبل دارید وصل کنید؛ در برخی از گزینه های پریمیوم تا 10 ترابایت ظرفیت ذخیره سازی خواهید داشت.

دسترسی

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید دستگاه DVR باید در نظر داشت، دسترسی به دستگاه و گزینه های اتصال است؛ حتی اگر دستگاه شما به عنوان یک دستگاه مستقل کار می کند، برای تماشای فیلم باید دستگاه را به رایانه یا لپ تاپ متصل کنید. اگر DVR گزینه‌های نمایش را ارائه می‌دهد، می‌توانید برای دسترسی سریع‌تر آن را به تلویزیون یا سایر دستگاه‌های نمایشگر خود متصل کنید.

این عوامل احتمالاً تنها مواردی هستند که باید بررسی کنید تا یک DVR کاملاً سازگار و مقرون به صرفه برای سیستم خود داشته باشید. بر اساس این مشخصات و بسیاری از مشخصات دیگر، ما در روبیکس تعدادی از بهترین DVR های موجود در بازار را برای لیست خود انتخاب کرده ایم.

 

 

دستگاه ضبط دوربین مداربسته
دستگاه ضبط دوربین مداربسته

 

 

تفاوت DVR و  NVR

تفاوت بین DVR و NVR چیست؟

هنگام خرید یک  سیستم امنیتی ، باید بین ضبط کننده DVR یا NVR یکی را انتخاب کنید. چه یک مبتدی باشید و چه یک حرفه ای در زمینه امنیت، ممکن است متوجه شوید که چه تفاوت هایی بین سیستم های NVR و DVR وجود دارد. دوربین مدار بسته و POE چیست؟ مهمتر از همه، انتخاب مناسب برای نیازهای امنیتی خاص شما چیست؟

هر دو نوع سیستم عملکرد یکسانی را انجام می دهند، اما تفاوت در نحوه انجام آن و همچنین نوع دوربین های مورد استفاده است.همانطور که پیش از این گفتیم :

DVRمخفف Digital Video Recorder است در حالی که NVR مخفف Network Video Recorder است، تفاوت بین NVR و DVR در نحوه پردازش داده های ویدئویی است.

درک تفاوت بین DVR و NVR هنگام ارزیابی سیستم های امنیتی ضروری است. در ادامه این مقاله، ما قصد داریم تفاوت‌ها را تجزیه ‌کنیم و مزایا و معایب هر یک را بیان ‌کنیم تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

در هسته ی هر دو دستگاه NVR و DVR وظیفه ضبط ویدیو را بر عهده دارند. تفاوت بین NVR و DVR در نحوه پردازش داده های ویدئویی است، سیستم های DVR داده های ویدئویی را در ضبط کننده پردازش می کنند؛ برعکس، سیستم‌های NVR داده‌های ویدیویی را در دوربین رمزگذاری و پردازش می‌کنند، سپس آن را به ضبط‌کننده NVR که برای ذخیره‌سازی و مشاهده از راه دور استفاده می‌شود، پخش می‌کنند.

از آنجایی که دستگاه‌های DVR و NVR داده‌های ویدیویی را به طور متفاوتی مدیریت می‌کنند، به انواع مختلفی از دوربین‌ها نیاز دارند. اکثر NVR ها با دوربین های IP یا پروتکل اینترنت استفاده می شوند، در حالی که DVR ها با دوربین های آنالوگ استفاده می شوند. توجه به این نکته مهم است که یک سیستم مبتنی بر DVR یک سیستم امنیتی سیمی است، در حالی که سیستم های NVR می توانند یک سیستم سیمی یا بی سیم باشند.

 

خرید دستگاه DVR
خرید دستگاه DVR

 

 

NVR یا DVR کدام بهتر است؟

در اصل، DVR و NVR هر دو فیلم ویدئویی را روی هارد دیسک ضبط می کنند همانطور که گفتیم تفاوت آنها در طراحی و اجرای آنها نهفته است : اینکه چگونه داده های خام را پردازش می کنند، چگونه تنظیم می شوند و با چه دوربین هایی سازگار هستند. بهترین سیستم برای شما در نهایت تعادل بین نیازهاست.

حال میخواهیم به چند مورد از سوالات شما بپردازیم:

چند ساعت فیلم را می توان در دستگاه DVR ذخیره کرد؟

تعداد ساعت های فیلمی که می توان در دستگاه DVR ذخیره کرد بستگی به نوع منبعی دارد که برای ضبط محتوا استفاده می کنید؛ اگر از یک سیستم نظارتی بزرگ استفاده می‌کنید، ظرفیت ذخیره‌سازی خیلی سریع پر می‌شود زیرا منابع بیشتری در آن گنجانده میشود و فایل ویدیویی ممکن است فضای بیشتری را نسبت به نیاز مصرف کند.

کدام دوربین با دستگاه DVR من سازگار است؟

سیستم های DVR را می توان به راحتی برای کار با انواع دوربین ها یا سیستم های نظارتی پیکربندی کرد. اما هنوز هم باید سازگاری دوربین های خود را قبل از خرید DVR بررسی کنید. اگر سیستم دوربین مداربسته بی سیم دارید، دریافت یک DVR معمولی فایده ای ندارد زیرا می توانید آن را با NVRنیز تنظیم کنید.

ممکن است هزینه کمی اضافی داشته باشد اما چندین تن ویژگی اضافی را ارائه می دهد. یکی دیگر از سیستم های محبوب، سیستم دوربین POE است که از کابل های LAN برای تغذیه دوربین ها و همچنین برای انتقال اطلاعات استفاده می کند. بنابراین، اگر سیستم نظارت دوربین POE دارید، فقط باید DVR را انتخاب کنید که با دوربین های POE سازگار است.

 

خرید دستگاه دوربین مداربسته
خرید دستگاه دوربین مداربسته

 

 

آیا باید یک DVR با وضوح بالا انتخاب کنم؟

امروزه با سیستم‌های پیشرفته‌ای که در بازار موجود است، شما می‌توانید دوربین‌های سازگار با 4K را برای وضوح بهتر فیلم پیدا کنید. برای چنین سیستم هایی به یک DVR سازگار با 4K نیاز دارید تا بتوانید بهترین بهره را از دوربین های مداربسته خود ببرید.

 

سخن پایانی …

در حالی که هیچ کمبودی در سیستم های نظارت وجود ندارد، اما همه آنها با یک دستگاه ذخیره سازی اختصاصی عرضه نمی شوند. این دستگاه ذخیره سازی DVR نامیده می شود که تعداد مشخصی کانال را برای اتصال دوربین های مدار بسته فراهم می کند. سپس این کانال ها داده های گرفته شده از دوربین ها را انتقال داده و روی هارد دیسک داخلی ذخیره می کنند.

نه تنها این، بلکه از دستگاه های DVR نیز می توان برای ضبط مستقیم فیلم از تلویزیون خود استفاده کرد تا بعداً تماشا کنید. اگر در مورد DVR که باید بخرید سردرگم هستید، لطفاً به انتخاب های ما برای بهترین DVR که در سایت روبیکس ارائه شده است نگاهی بیندازید و بهترین گزینه را انتخاب کنید، به شما توصیه می کنیم قبل از ثبت سفارش، راهنمای خرید را نیز مطالعه کنید.

فاطمه خانی
دیدگاه کاربران 10 دیدگاه
 • ستوده ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ / ۵:۳۱ ب٫ظ

  دستگاه دی وی آر بهتره؟ یا ان وی آر؟؟

  • مدیریت روبیکس ۱۶ مهر ۱۴۰۱ / ۵:۱۰ ب٫ظ

   پردازش دستگاه ها متفاوته
   دستگاه NVR تحت شبکه و بی سیم کار میکنه اما دستگاه DVR آنالوگ هست.
   توی مقاله به صورت کامل توضیح دادیم

 • sheyda56 ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ / ۴:۱۱ ب٫ظ

  برای این دستگاه ضبط دوربین مداربسته 16 کاناله ها باید رم جدا بخریم؟

  • مدیریت روبیکس ۱۶ مهر ۱۴۰۱ / ۵:۰۶ ب٫ظ

   نه دوست عزیز
   تا ظرفیت 10 ترابایت قابلیت ذخیره سازی داره ولی اگر نیاز به فضای بیشتری دارید باید رم جداگانه خرید کنید.

 • رحمانی ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ / ۴:۱۰ ب٫ظ

  ببخشید من شنبه یه دستگاه ضبط دوربین مداربسته گرفتم ازتون
  کی برام ارسال میشه؟

  • مدیریت روبیکس ۱۶ مهر ۱۴۰۱ / ۵:۰۲ ب٫ظ

   دوست عزیز ارسال شده براتون
   با کد رهگیری ای که میدیم میتونید پیگیری لحظه به لحظه داشته باشین

 • شیاسی ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ / ۳:۵۸ ب٫ظ

  سلام دستگاه dvr 8 کاناله موجود ندارین؟

  • مدیریت روبیکس ۱۶ مهر ۱۴۰۱ / ۴:۵۲ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز
   دستگاه ضبط دوربین مداربسته 8 کاناله فعلا موجود نداریم.
   اما 4 کانال و 16 کانال موجوده

 • احسان ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ / ۳:۵۳ ب٫ظ

  شما کدوم دستگاه ضبط دوربین مداربسته رو موجود دارین؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *