چه هاردی برای دوربین مداربسته استفاده کنیم -روبیکس

چه هاردی برای دوربین مداربسته استفاده کنیم -روبیکس

هارد قابل نصب در دی وی آر و ان وی آر از نوع اینترنال میباشد و با سیستم ارتباطی SATA هستند. این هارد دقیقا مشابه هاردی است که در کامپیوترهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد

هارد دیسک یکی از اجزای مهم برای پکیج دوربین مداربسته است ، اگر میخواهید تصاویر دستگاه DVR یا NVR را ضبط کنید حتما نیاز به یک هارد دیسک اینترنال دارید.

امروز در این مقاله سعی داریم انواع هارد دیسک ها رو به طور کامل توضیح دهیم پس با ما همراه باشید

هارد دیسک مناسب برای دستگاه DVR ، NVR اینترنال میباشد

هارد 2.5 اینچی

این هارد دیسک‌ها معمولاً در لپتاپ‌ها و نوت بوک‌ها استفاده می‌شوند. بنابراین اگر قصد تغییر و ارتقاء هارد لپتاپ را داشته باشید، نوع ۲.۵ اینچی را انتخاب کنید. این هاردها با طول ۱۰۰ میلیمتر، عرض ۶۹.۸۵ میلیمتر و ارتفاع در شش اندازه ۵ یا ۷ یا ۹.۵ یا ۱۲.۵ یا ۱۵ یا ۱۹ میلیمتری در دسترس است.

هارد 3.5 اینچی

این هارد دیسک‌ها اغلب در کامپیوترهای شخصی دسکتاپ (Desktop PC) استفاده می‌شوند.  اغلب از نوع ۳.۵ اینچی هستند. طول این هاردها ۱۴۶ میلیمتر، عرضشان ۱۰۱.۶ میلیمتر و ارتفاعشان در دو اندازه ۱۹ یا ۲۵.۴ میلیمتری در دسترس هستند.

اگر هاردی برای کامپیوتر رومیزی خود می‌خواهید، اگرچه از نوع ۲.۵ اینچی نیز می‌توانید استفاده کنید، بهتر است نوع ۳.۵ اینچی را در نظر داشته باشید.

هارد دیسک WESTERN DIGITAL PURPLE

برای ذخیره سازی اطلاعات در سیستم‌های حفاظتی به هارد‌ دیسک اینترنال نیاز است تا از چندین دستگاه به طور همزمان پشتیبانی کند و بدون وقفه اطلاعات را در خود ذخیره کند. در سیستم‌های حفاظتی و DVRها به هارددیسکی با توانایی ذخیره‌ی پیوسته‌ی داده‌ها نیاز است و باید بتواند هر روز، حجم زیادی از داده‌ها را ذخیره کند.  هارد Western Digital  میتواند خروجی 64 دوربین مداربسته  را به صورت هم‌زمان روی خود ضبط کند که استفاده از آن را در سیستم‌های مداربسته بسیار مناسب است. شصت‌وچهار مگابایت حافظه‌ی کش برای ذخیره‌سازی در نظر گرفته شده تا احتمال ازبین‌رفتن داده‌ها هنگام ذخیره‌شدن به صفر برسد. به دلیل کیفیت ساخت بالای هارددیسک سازنده اعلام کرده‌ است که می‌توان سالانه تا 180 ترابایت داده را بدون هیچ مشکلی روی آن نوشت. . اینترفیس ذخیره‌سازی، رابط آشنای SATA 3.0 است و می‌تواند در بهترین حالت خود، به سرعت انتقال 6 گیگابیت بر ثانیه برسد.

هارد دیسک های بنفش برای ذخیره سازی داده های سیستم های حفاظت تصویری طراحی شده اند و از تکنولوژی SkillStream پشتیبانی می نمایند. هدف از تکنولوژی SkillStream این بوده است که هارد دیسک را برای بهره برداری همزمان از 12 استریم برنامه ریزی نماید و دستورات ATA را بر همین اساس برنامه ریزی کند

منبع : روبیکس

مدیریت روبیکس
ارسال دیدگاه