نکات مهم در خرید پکیج دوربین مداربسته

خرید پکیج دوربین مداربسته

 

آیا می خواهید دوربین مدار بسته  در خانه یا محل کار خود نصب کنید؟

خوب به نظر می رسد تصمیم عاقلانه و خوبی باشد. اما آیا می دانید که طیف وسیعی از گزینه ها در دسترس است و محدوده قیمت می تواند بین چندین مورد مشابه، متغیر باشد

برای اینکه کار شما برای خرید دوربین مداربسته راحت تر شود، نکات و پیشنهادات خرید مفیدی را ارائه کرده ایم و آنها را به شرح زیر آورده ایم :

 

خرید پکیج دوربین مداربسته
خرید پکیج دوربین مداربسته

 

 

هدف و نیازهای خود را بررسی کنید

مهم است که ابتدا هدف و نیازهای اصلی خود را شناسایی کنید، بدانید که برای چه چیزی به دوربین مدار بسته نیاز دارید و آیا به دوربین بی سیم نیاز دارید یا سیمی .

بررسی کنید که آیا فقط یک دوربین می خواهید یا چند دوربین، همچنین قبل از رفتن به خرید بررسی کنید که دقیقاً چقدر بودجه دارید همه ی این نکات را باید برای خرید بهترین دوربین در نظر بگیرید.

نوع دوربین مدار بسته  مورد نظر خود را انتخاب کنید

مرحله بعدی انتخاب نوع دوربین است؛ سه نوع دوربین مداربسته برای انتخاب شما وجود دارد. دوربین های آنالوگ در مقایسه با دوربین های با وضوح بالا (HD) یا دوربین های پروتکل اینترنت (IP) مقرون به صرفه تر هستند. اگرچه وضوح تصویر پایین است، اما برای شناسایی افراد و نظارت بر مناطق به اندازه کافی خوب است.

دوربین های HD و IP در بالاترین سطح بازار قرار دارند زیرا تصاویری با وضوح بالا ارائه می دهند. این دوربین ها برای شناسایی اعداد، کاراکترها و ضبط مدارک برای مقاصد قانونی عالی هستند. محل های تجاری معمولاً دوربین های IP یا دوربین های توربو پیشرفته را انتخاب می کنند.

 

خرید پکیج دوربین مداربسته

 

از نظر دیگر دوربین های مداربسته سیمی کارآمد تر هستند که هم در داخل و هم در فضای باز نصب می شوند و دارای فیلتر برش IR برای دید در شب نیز هستند.

از سوی دیگر، دوربین های بی سیم وجود دارند که اغلب مقرون به صرفه تر و ایمن تر هستند. یکی دیگر از گزینه های موجود، دوربین تحت شبکه یا با پروتکل IP یا اینترنت است. چنین دوربین های مداربسته امنیتی امکان دسترسی از راه دور را در رایانه یا دستگاه های دستی شما فراهم می کنند.

 

 

پکیج دوربین مداربسته
پکیج دوربین مداربسته

 

بین رنگی و سیاه و سفید انتخاب کنید

نکته دیگری که هنگام خرید دوربین مداربسته باید در نظر بگیرید این است که آیا با خروجی سیاه و سفید مشکلی ندارید یا دوربین رنگی را ترجیح می دهید. اگر قرار است از دوربین در شرایط کم نور استفاده شود، سیاه و سفید گزینه بهتری است در حالی که از طرف دیگر دوربین رنگی در شرایط نوری داخلی و نور خوب بهتر عمل می کند.

 

وضوح و سطح نور را بررسی کنید

قبل از خرید دوربین مدار بسته، مهم است که رزولوشن آن و همچنین میزان نور را بررسی کنید. سطح نور بر حسب لوکس اندازه گیری می شود و هر چه این عدد کمتر باشد، نور کمتری برای بازتولید خروجی واضح نیاز خواهد داشت. از طرف دیگر، دوربینی با وضوح خوب انتخاب کنید زیرا چنین دوربین هایی تصاویر واضح تری تولید می کنند.

وضوح بالا و واضح ، تصویر و فیلم بسیار بهبود یافته را تضمین می کند. تعیین می کند که دوربین چقدر می تواند ببیند و نظارت کند؛ نه تنها این بلکه به دوربین مداربسته اجازه می دهد تا کیفیت تصویر بالایی را حفظ کند، حتی اگر به صورت دیجیتال زوم شده است.

دوربین های IP بالاترین وضوح تصویر حدود 8 مگاپیکسل را دارند، دوربین های میان رده دارای رزولوشن 5 مگاپیکسل تا 8 مگاپیکسل هستند در حالی که وضوح دوربین های برد پایین تر حدود 2 مگاپیکسل است.
همچنین، اندازه ناحیه ای که تحت نظارت قرار می دهید وضوح مورد نیاز شما را تعیین می کند. یک منطقه بزرگتر به دوربینی با وضوح بالاتر نیاز دارد زیرا از پیکسل شدن، مبهم یا اعوجاج تصویر یا فیلم جلوگیری می کند. یک دوربین استاتیک برای یک منطقه کوچکتر مانند اتاق نشیمن شما به اندازه کافی خوب است زیرا به تصویر با وضوح بالاتر نیازی ندارد.

 

محتویات پکیج دوربین مداربسته
محتویات پکیج دوربین مداربسته

 

 

دید در شب مادون قرمز

قابلیت دید در شب مادون قرمز دوربین مداربسته را قادر می سازد در شب ببیند. درست مانند وضوح دوربین، فاصله کانونی را نیز تعیین می کند.

هر چه تعداد چراغ های قرمز بیشتر باشد، فیلم واضح تر خواهد بود. برخی از دوربین های مداربسته حرفه ای مجهز به قابلیت ثبت تصاویر و فیلم های دقیق در تاریکی هستند. اگر در حال نصب آن هستید، مطمئن شوید که آن را پشت پنجره یا هر نوع شیشه ای قرار ندهید زیرا نورهای مادون قرمز (IR) ممکن است باعث انعکاس IR یا خیرگی شوند.

 

خرید پکیج دوربین مداربسته

 

بزرگنمایی

یکی دیگر از اجزای مهم دوربین مداربسته قابلیت بزرگنمایی و کوچک نمایی آن است. دو نوع زوم وجود دارد – زوم اپتیکال و زوم دیجیتال.

این با توجه به نوع لنزی که دوربین مداربسته شما به آن مجهز است مشخص می شود.
زوم دیجیتال را می توان روی فیلم زنده یا ضبط شده انجام داد و با وضوح دوربین محدود می شود. از سوی دیگر، زوم اپتیکال مانند یک دوربین دوچشمی عمل می کند. با استفاده از لنز زوم واقعی، می‌توانید فاصله های دورتر را با تصاویر واضح‌تر در مقایسه با زوم دیجیتال ببیند.

 

 

دوربین ضد آب
دوربین ضد آب

 

دوربینی با ضبط کننده سیستم انتخاب کنید

همیشه بهتر است یک دوربین مداربسته همراه با ضبط سیستم بخرید. باید یک DVR یا ضبط کننده ویدئوی دیجیتال در آن باشد که قابلیت ضبط اطلاعات روی هارد دیسک را داشته باشد. این مهم است تا بتوانید بعداً فیلم را تماشا کنید.

 

اکنون که نکات اصلی برای خرید دوربین مدار بسته امنیتی را می دانید، باید سعی کنید هنگام خرید یک دوربین مداربسته برای خود، به این موارد توجه کنید و همچنین از یک منبع معتبر خرید کنید و مطمئن شوید که نصب دوربین مدار بسته به درستی انجام شده است. دوربین‌ها باید در زاویه‌ای قرار بگیرند که بتوانید حداکثر ناحیه زیر را پوشش دهید. همچنین سعی کنید با یک بودجه مشخص دست به انتخاب بزنید تا از خرج کردن بیش از حد جلوگیری کنید.

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *