دوربین دنده عقب با مانیتور

دوربین دنده عقب آینه ای

دوربین عقب همراه با مانیتور از الزامات خودروها است و امروزه کشورهای پیشرفته دنیا از صنایع خودروسازی خود خواسته اند تا از این سیستم برای جلوگیری از تصادف و سلامت سرنشینان و سرنشینان خودروها استفاده کنند. Monitor With Camera یک مدل بسیار کاربردی با استحکام و دوام بالا می باشد که با نصب آسان و طراحی زیبا یکی از بهترین ها می باشد. نصب دوربین دو حالته ضد آب با ساختار ضد ضربه در سپر و زیر سپر بسیار آسان است و در حالت معکوس سریعتر از مدل های مشابه کار می کند. یکی از لوازم جانبی پرکاربرد در خودروها آینه با مانیتور و دوربین دنده عقب است. اکثر رانندگان هنگام رانندگی با دنده عقب با مشکل عدم دید کافی روبرو هستند. بعضی افراد که قد کوتاه تری دارند برای دنده عقب گرفتن دید کافی ندارند، اما برای هر مشکلی راه حلی هست.

دوربین دنده عقب یک نوع مخصوص از دوربین ویدیویی می باشد که به طور ویژه بر روی قسمت عقب خودرو ها طراحی شده است و به راننده کمک می‌کند تا در هنگام دنده عقب و کاهش نقطه های کور عقب خودرو از آن استفاده کند. همچنین برای جلوگیری از تصادفات ازعقب، طراحی شده است.

دوربین دنده عقب خودرو

اکثر خودروسازان بزرگ چند سالی است که دوربین خودرو به خصوص دوربین دنده عقب خودرو را به ویژگی خودروهای خود اضافه کرده اند ،زیرا این قابلیت را نیاز هر خودرویی دیدند تا بتوانند در خیابان‌های پر تردد و ترافیک دار ماشین شان را پارک کنند.

دوربین دنده عقب معمولی

در واقع نوعی دوربین معمولی هستند که روی سپر یا کنار پلاک نصب می شوند. وقتی ماشین را در دنده عقب قرار می دهید، تصویری که در محدوده دوربین شما قرار دارد. از مانیتور داخل خودرو نمایش داده می شود.

دوربین دنده عقب داینامیک

جدیدترین مدل دوربین عقب خودرو هستند. از نظر عملکرد، دقیقاً مانند دوربین های معمولی کار می کنند. یعنی علاوه بر نمایش فضای عقب ماشین شما یک خطای دینامیکی دارند که وظیفه آن نمایش زاویه حرکت شما به سمت عقب است. دانستن زاویه حرکت به شما این امکان را می دهد که درک دقیقی از فضای حرکتی خود داشته باشید.

دوربین دنده عقب  360 درجه

متاسفانه دوربین های قبلی فقط می توانستند زاویه دید دوربین را نمایش دهند، حتی با اضافه شدن سیستم دینامیک و مشخص کردن زاویه حرکت، بسیاری از رانندگان قادر به درک فضای پشت خود نبودند تا اینکه نسل جدید دنده معکوس. دوربین هایی با فناوری 360 درجه وارد بازار شدند. و این مشکل را برای همیشه حل کرد.

 

شیوه استفاده از دوربین دنده عقب خودرو

به طور کلی دوربین دنده عقب خودرو یک دوربین دارد که آن زیر پلاک خودرو یا روی سپر عقب خودرو کار گذاشته می‌شود و برای دیدن محوطه عقب خودرو به کار می‌رود و آن روی آینه یا روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود .

برق این دوربین از دنده عقب خودرو تامین می شود به این صورت که وقتی راننده خودرو را در حالت دنده عقب می گذارد دوربین به کار می‌افتد و سپس فیلم مرتبط با فضای عقب خودرو را برای راننده می فرستد .بعضی از دوربین های دنده عقب خودرو خطوط داینامیک فرضی دارند و آن برای این است که ماشین را راحت‌تر پارک کنند.

تفاوت دوربین دنده عقب با سنسور دنده عقب

سنسور دنده عقب همان گونه که از اسمش معلوم است یک یا چند حسگر دارد ،که امواج الکترومغناطیسی را می فرستد و هنگام اصابت بامانع، اندازه فاصله شما تا مانع را ارزیابی می‌کند .سپس توسط اعلام خطر یا تصویر فاصله روی صفحه مانیتور، شما را از برخورد با مانع باخبر می‌کند.

این سنسور ها ممکن است میزان خطایی داشته باشند به این صورت که اشیای خیلی کوچک یا نازک را نمی تواند شناسایی کند و همین باعث می شود تا راننده با آن برخورد کند ،دوربین دنده عقب خیلی دقیق تر از سنسور دنده عقب می باشد زیرا دوربین دنده عقب محوطه عقب خودرو را در مانیتور نشان می دهد،

چشم ما هم ممکن است دارای میزان خطایی باشد، برای همین خودروسازان جهان برای این که میزان خطا را بسیار کاهش دهند هم سنسور و هم دوربین دنده عقب را در اتومبیل نصب می کنند.

آینه مانیتور دار و دوربین دنده عقب خودرو

حقیقتاً آینه مانیتور دار یک آینه الکترونیکی به حساب می آید ،به این معنی که بخش کوچکی از آینه وقتی اتومبیل در حالت دنده عقب قرار می گیرد به مانیتور دوربین تبدیل می شود .در این صورت راننده می‌تواند محوطه عقب ماشین را در آن ببیند. دوربین دنده عقب خودرو یک دوربین ساده می باشد و داخل سپر عقب اتومبیل به کار گذاشته می‌شود.

مزیت های استفاده از دوربین دنده عقب و آینه مانیتور دار

1- این وسایل نسبت به کالاهای مشابه شان ارزان هستند و شما می‌توانید با یک قیمت مناسب آنها را فراهم کنید و بر روی ماشین خود بگذارید.

2- بعضی اوقات اتفاق می‌افتد که در هنگام دنده عقب گرفتن به مانعی برخورد کنیم ،در اینجا داشتن دوربین دنده عقب این مشکل را برطرف می‌کند.

3-  مواقعی که شیشه پشت خودرو بخار می‌کند و راننده نمی تواند فضای عقب خودرو را ببیند دوربین دنده عقب می تواند کمک خوبی باشد.

4-  نصب بسیار راحت ای دارد و شما می توانید در کوتاه ترین زمان آن را بر روی اتومبیل خود نصب کنید .

5- این دوربین به صورت فابریک بر روی ماشین تان نصب می‌شود و نیاز به تغییر در سیستم سیم کشی ندارد.

معرفی انواع دوربین دنده عقب خودرو

 • دوربین سیم کارت خور
 • دوربین دنده عقب معمولی
 • دوربین دنده عقب داینامیک دار _دوربین دنده عقب به ۳۶۰ درجه _دوربین خودرو آیین‌ه ای /دوربین نامحسوس خودرو
 • دوربین دید در شب
 • دوربین وای فای دار

دوربین دنده عقب آینه ای

یکی از محبوب ترین دوربین های دنده عقب، دوربین آینه ای می باشد. زیرا به راحتی برای راننده قابل استفاده می باشد، وقتی می خواهید دوربین آینه ای خودرو را بخرید یک مانیتور آینه ای به شما می دهند ،این مانیتور آینه ای مثل یک آینه معمولی به کار می‌رود و وقتی راننده نیاز پیدا می کند که فضای عقب خودرو را ببیند می‌تواند از این مانیتور آینه ای استفاده کند.

نکاتی که در هنگام خرید دوربین دنده عقب

نکاتی که باید به آن دقت کنید عبارت اند از:

 • قیمت دوربین 

قبل از هر چیزی از قیمت دوربین دنده عقب مورد نظر خود اطلاعات کافی به دست آورید، و همچنین با مشخص شدن مقدار هزینه، طرح هایی که در محدوده بودجه شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف می شوند.

 • نوع مانیتور

اگر اتومبیل شما دارای دستگاه پخش تصویری باشد کار برای تان تا حدی راحت می باشد و شما فقط به یک دوربین دنده عقب نیاز دارید ولی اگر ماشین تان دستگاه بخش تصویری نداشت باید از آینه های مانیتور دار استفاده کنید.

 • کیفیت تصویر

یکی از مواردی که باید در هنگام خرید هر دوربینی به آن توجه زیادی کرد کیفیت تصویر می باشد ،دوربین دنده عقب هم جزوی از همین دوربین ها است و با کیفیت های متنوعی در بازار مانند hd ،hdفول، ۴k و معمولی یافت می شود.

 • سیاه و سفید یا رنگی

دوربین دنده عقب خودرو دو نوع دارد یا رنگی است و یا سیاه و سفید، و این بستگی به سلیقه شما دارد که کدام مدل را انتخاب کنید .البته قیمت مدل رنگی کمی بالاتر از مدل سیاه و سفید می باشد.

 • گارانتی

خوب است دوربین دنده عقبی را انتخاب کنید که دارای خدمات پس از فروش است ،زیرا شرکتی  که جنسش را ضمانت می کند از کیفیت بالایی بهره مند است و هیچ موقع محصولاتی که مرغوب نباشند گارانتی ندارند.

 • از فروشگاه معتبر خرید کنید 

سعی کنید حتماً از فروشگاه قابل اطمینان خرید کنید زیرا امروزه جنس های تقلبی در بازار بسیار زیاد شده است ،ممکن است یک جنس تقلبی که ارزش آن بسیار کم است را با قیمتی چند برابر قیمت واقعی اش خریداری کنید.

 • نوع نصب

پس از آنکه یک دوربین دنده عقب با کیفیت تهیه کردید، نصب آن را به یک فرد کاردان و با تجربه بسپارید. هنگامی که دوربین دنده عقب در معرض آب قرار می گیرد( آب باران یا هنگام شستشو )ممکن است که آب به داخل دوربین برود و باعث اختلال  در کار دوربین شود ،در این صورت اگر فرد ماهری ان را نصب نکند ممکن است در مدت زمان کوتاهی با مشکل روبه‌رو شوید.

نکات خرید بهترین آینه مانیتور دار 

 • باید آینه ای را خریداری کنید که بتوانید از آن خیلی راحت استفاده کنید زیرا این آینه علاوه بر اینکه آینه وسط خودرو می باشد، به عنوان مانیتور هم استفاده می‌شود. بنابراین به ابعاد آینه توجه کنید.
 • همچنین در هنگام خرید به ابعاد مانیتور هم توجه کنید، زیرا بعضی از آینه ها فقط وسط آن مانیتور است و همین باعث میشود سایز مانیتور کوچک باشد ولی بعضی از آینه ها تمامشان مانیتور می شود.
 • اگر دوربین دنده عقب خودرو تان روی مانیتور خط کشی داشته باشد خیلی خوب است، زیرا باعث می‌شود موقع عقب آمدن خیلی کمک کند.
 • قبل از هر چیزی بدانید که می خواهید دوربین را در کجای خودرو نصب کنید مثلاً روی سپر ،زیر پلاک، روی صندوق بالا ،زیرا بعضی از دوربین ها این ویژگی را ندارند و فقط قابل نصب روی صندوق بالا هستند و یا بالعکس.
 • بعضی از آینه های مانیتور دار فقط مناسب خودروهای خاصی هستند پس حتما دقت کنید که آن آینه قابل نصب بر روی خودروی شما باشد.

مشخصات بهترین دوربین دنده عقب خودرو

 1. لنز شفافی داشته باشد
 2. در برابر گرد و غبار و آب مقاوم باشد از نظر جنس بدنه مقاوم باشد
 3. در شب تصویر واضحی نشان دهد
 4. دارای پایه مقاوم و ضد سرقت باشد
 5. سیم با کیفیت با ابعاد مناسب داشته باشد
 6. خط لبه سپر خودرو را داخل کادر تصویر نشان دهد که راننده با کمک آن بتواند به طور دقیق فاصله سپر تا مانع را تشخیص دهد،( این ویژگی به حالت دوربین ،نوع خودرو و محل نصب دوربین بستگی دارد)
فاطمه خانی
دیدگاه کاربران 12 دیدگاه
 • طاها ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۱ ق٫ظ

  دوربین دنده عقب خودرو با مانیتور از یه فروشگاهی خرید کردم. الان خراب شده نویز میوفته روی تصویرش
  شما میتونید تعمیرش کنید؟

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۵ ب٫ظ

   سلام طاها عزیز
   با شماره 66712748-021 تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

 • عرشیا ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۰ ق٫ظ

  دوربین دنده عقب خودرو برای 206 چی میتونم ببندم؟

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۷ ب٫ظ

   سلام عرشیا عزیز
   دوربین دنده عقب خودرو مدل AHD-2MP برای 206 مناسبه و شما میتونید از صفحه خرید دوربین دنده عقب خودرو خریدتون رو تکمیل کنید.

 • farhad73 ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۸ ق٫ظ

  قیمت دوربین دنده عقب چقدره

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۷ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز
   میتونید به صفحه خرید دوربین عقب خودرو مراجعه کنید و انواع دوربین ها با قیمت ها را مشاهده کنید

 • Milad ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۶ ق٫ظ

  من از روبیکس دوربین دنده عقب و آینه مانیتور دار خریدم. کیفیتش خوب بود وضوح تصویرش نسبت به قیمتش خیلی بهتره
  ارسالشم برای من رایگان بود و دو روز بعد از سفارشم به دستم رسید

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۸ ب٫ظ

   سلام میلاد عزیز
   ممنون از نظرتون و خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودین

 • امیر ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۲ ق٫ظ

  مرکز فروش مانیتور خودرو در تهران ؟

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۹ ب٫ظ

   امیر عزیز
   بهترین مرکز فروش مانیتور خودرو در تهران روبیکس هست
   هم به صورت حضوری هم به صورت اینترنتی شما میتونید خرید کنید.

 • Soliman ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۰ ق٫ظ

  یه مارک خوب از دوربین دنده عقب معرفی کنید برای پژو پارس میخوام

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۲۰ ب٫ظ

   دوربین دنده عقب خودرو مدل X2 برای پژو پارس توصیه میشه
   فروشگاه روبیکس بهترین دوربین دنده عقب خودرو رو داره شما میتونید با ضمانت 2 ساله از ما خرید کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *