دوربین دنده عقب خودرو برای چه کسانی نیازه؟

دوربین دنده عقب خودرو برای چه کسانی نیازه؟

یکی از آپشن های خودرو ها و وسیله نقلیه های نسبتا مدل بالا دوربین دنده عقب خودرو می باشد که پس از مدتی استفاده از آن، کار بدون آن سخت می شود. این وسیله کمک می کند تا دنده عقب با خطر کم تر و دقت بیش تری صورت بگیرد هم چنین باعث می شود موانع پشت خودرو به راحتی دیده و قابل تشخیص باشند.

اما دوربین خودرو بیش تر برای چه کسانی مفید است؟ دوربین خودرو چه مزایایی دارد؟

دوربین دنده عقب چیست؟

دوربین دنده عقب یک دوربین مداربسته می باشد که به مانیتور خودرو متصل است و پشت خودرو را به راننده هنگام دنده عقب نشان می دهد.

این دوربین به راننده امکان این را می ‌دهد تا بدون نیاز به چرخش برای دیدن پشت خود، آن چه را پشت سر آن ها و در نقطه کور قرار دارد، به وضوح ببیند.

 

خرید دوربین دنده عقب خودرو مدل AHD-2MP

دوربین دنده عقب خودرو مدل AHD 2MP
دوربین دنده عقب خودرو مدل AHD 2MP

مزایای دوربین خودرو

دوربین دنده عقب در خودرو مزایای زیادی دارد که به آن اشاره می کنیم:

کاهش تصادفات

دوربین دنده عقب نقطه‌ های کور را از بین می‌ برد و از برخورد احتمالی قسمت عقب خودرو در حین حرکت دنده عقب و پارک جلوگیری می ‌کند و باعث می شود که خطر تصادف با جسم، ماشین و یا کودک به طور چشم گیری کاهش پیدا کند.

این دوربین برای ماشین های شاسی بلند نیز بسیار بهتر است. زیرا قسمت پایین پشت خودرو در ماشین های شاسی بلند قابل مشاهده نیست و خطر تصادف را بالا می برد.

بنابراین می توان گفت که دوربین ماشین برای ماشین ها خصوصا ماشین های شاسی بلند واجب است!

آسان شدن پارک کردن خودرو

رانندگی برای بسیاری از افراد لذت بخش است. اما بخشی از رانندگی که برای بیش تر رانندگان اصلا خوش آیند نیست، بخش پارک کردن خودرو به صورت دوبل یا ساده می باشد! این مشکل را دوربین عقب تا حدود زیادی حل کرده است! دوربین نه تنها آن چه را که در بیرون قرار دارد  به راننده نشان می ‌دهد، بلکه هم چنین با استفاده از خطوطی به عرض ماشین  یک مسیر راهنمای مناسب و مطمئن را نشان می ‌دهد.

 هزینه ها را کاهش می دهد

شاید با خود فکر کنید که یک دوربین خودروی باکیفیت نه تنها هزینه ها را کاهش نمی دهد بلکه به آن می افزاید! اما این فکر درست نیست. با خریدن یک دوربین ماشین برای دنده عقب خودرو شاید مجبور به پرداخت هزینه باشید اما این دوربین  تلفات و حوادث را در آینده کاهش خواهد داد. با خریدن یک دوربین دنده عقب خودرو، احتمال تصادفات جزئی کاهش می یابد.

 وجود نداشتن نقطه کور

هنگام دنده عقب رفتن با استفاده از آینه های کنار و برگشتن به سمت عقب باز هم نقطه کور وجود دارد. بنابراین خرید یک دوربین خودرو و مانیتور خودرو برای دنده عقب رفتن بسیار مفید می باشد. شما برای خرید یک دوربین خودروی مناسب و با کیفیت می توانید به سایت روبیکس مراجعه نمایید.

نحوه ی نصب دوربین خودرو

نصب دوربین این خودرو نیازمند انجام دادن فرآیند هایی است که در ادامه به آن اشاره میکنیم اما به یاد داشته باشید که برای نصب این دوربین ماشین به یک متخصص نیازمندید. پس برای نصب از یک متخصص کمک بگیرید.

نصب دوربین خودرو

دوربین‌ های عقب دو نوع پایه فنری و فلزی دارند که این پایه ‌ها باید روی محل مورد نظر نصب و با پیچ بسته و محکم شوند.

 برق کشی خودرو

برای دوربین دنده عقب نیازمند مانیتور خودرو هستیم که برای اتصال این دو به یک دیگر نیاز به برق کشی می باشد. صفحه ی نمایش دوربین بعد از برق کشی به صفحه نمایش متصل می‌ شود که اتصال آن با یک کابل ممکن است.

انواع دوربین خودرو برای دنده عقب و رانندگی

دوربین ماشین نیز انواع مختلفی دارد که هرکس بسته به نوع نیاز خود مدل مورد نیاز خود را تهیه می کند. انواع دوربین خودرو به شرح زیر است:

دوربین‌ های 360 درجه

این دوربین ها یک دید وسیع از پشت ماشین در اختیار راننده قرار می ‌دهند.

دوربین های خطوط داینامیک

خطوط داینامیک در این دوربین ها جهت حرکت خودرو را نشان می‌ دهند.

 

یک دوربین مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

یک دوربین خودروی مناسب ویژگی های زیر را دارد:

* دارای متراژ فرضی است

* قابلیت ضبط تصویر دارد

* با مدل خودروی شما تناسب دارد

* جایگاه یو اس بی دارد

* نمایشگر آن ها کیفیت بالایی دارد

* در هنگام نزدیک شدن به مانع صدای اخطار دارد

* ضمانت کالا دارد

* گارانتی دارد

نحوه ی استفاده از دوربین خودرو به چه صورت است؟

دوربین دنده عقب خودرو در زمان حرکت خودرو رو به عقب فعال می شود. راننده می تواند با نگاه کردن به صفحه نمایش، عقب خودرو را مشاهده کند. این صفحه نمایش در داشبورد یا محلی است که راننده می تواند آن را مشاهده کند. برخی دوربین دنده عقب خودرو می تواند فضای پارک خودرو را مشخص کنند و این فضا را بر اساس فرمان و حرکت چرخ ها نشان دهد.

در سخن پایانی خوب است بدانید در خرید دوربین خودرو به برند و امکانات آن توجه کنید. یک دوربین خودرو ، باید تا زمانی که شما از خودرو استفاده می کنید به شما سرویس ارائه دهد.  در هنگام خرید به داشتن قابلیت دید شب خودرو توجه کنید. اگر دوربین ماشینی که خریداری می کنید این ویژگی را نداشته باشد، شما در شب و هنگام استفاده از آن با مشکل روبه رو می شوید. بعضی دوربین ها این خاصیت را ندارند و شما بعد از خریداری متوجه آن می شوید. پس در هنگام خرید به آن دقت کنید.

شما می توانید برای خرید یک دوربین خودرو و مانیتور آن با کیفیت بالا و قیمت مناسب و هم چنین داشتن ضمانت و گارانتی به سایت روبیکس به آدرس rubixcam.com  مراجعه نمایید.

 

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *