دوربین مداربسته بولت یا گلوله ای چیست؟

دوربین مداربسته بولت روبیکس

دوربین مداربسته بولت یا گلوله ای چیست؟

 

دوربین های مداربسته بولت یا گلوله ای به دلیل داشتن پوشش بیرونی طولانی تر شناخته شده اند. با توجه به فاکتور شکل دوربین های مداربسته بولت ، معمولاً می توانند لنزهای بزرگتری را در خود جای دهند و آنها را به یک دوربین عالی در فضای باز تبدیل می کند که می تواند سطوح بالاتری از جزئیات را در فواصل بیشتر ارائه دهد.  همچنین به افزایش دید در شب برای مناطق بزرگتر در فضای باز مانند پارکینگ ها و تقاطع های ترافیکی کمک می کند . علاوه بر فاکتور فرم ، گزینه هایی برای دوربین های کوچک گلوله ای نیز وجود دارد که زاویه دید وسیع تری را برای فیلمبرداری در فاصله کوتاه تر فراهم می کند.

مزایای اصلی دوربین های بولت:

نصب آسان تر:

 با دسته نصب شده روی بدنه دوربین ، نصب دوربین های مداربسته بولت در مقایسه با سایر دوربین های نظارتی آسان تر است. دوربین های بولت را می توان به سرعت روی دیوار یا سقف نصب کرد. دوربین های بولت نیز غالباً دارای موقعیت انعطاف پذیر هستند و این امر باعث می شود که یک نصاب بتواند دوربین را به سرعت و به راحتی در موقعیت خود قرار دهد و همچنین در صورت لزوم تغییر مکان دهد.

مقاوم در برابر آب و هوا:

 بسیاری از دوربین های بولت در فضای باز به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آب و هوا مقاوم هستند ، بنابراین با وجود شرایط آب و هوایی نظارت همچنان ادامه دارد.

لنزهای بزرگتر:

 با توجه به شکل طولانی تر ، دوربین های بولت معمولاً قادر به نگهداری لنزهای بزرگتر هستند. برای فاصله های طولانی تر ، دوربین های گلوله ای برای پوشش در مناطق و محیط های بزرگ ، از جمله پارکینگ ها ، فرودگاه ها و جاده ها ایده آل هستند. در فاصله کمتری ، دوربین های مینی گلوله دارای لنز واید هستند که می توانند زاویه دید وسیع تری را در مناطق کوچکتر مانند تقاطع ترافیکی ارائه دهند.

تشخیص پلاک:

 دوربین های بولت یک راه حل ایده آل برای تشخیص پلاک  هستند. در حالی که به نرم افزار خاصی برای برداشتن پلاک ها نیاز دارد ، فاکتور شکل آنها ، چراغ های مادون قرمز داخلی و پوشش های محافظتی از نورهای مزاحم ، توانایی تشخیص موثر پلاک ها را افزایش می دهد.

وضوح بالا:

 بسته به نوع و مدل دوربین بولت ، رزولوشن ممکن است متفاوت باشد. با این حال ، اکثر دوربین های گلوله ای با وضوح نسبتاً بالا هستند. دوربین های بولت با رزولوشن 2 تا 8  مگاپیکسل می باشند.

حضور قابل توجه

برخلاف سایر دوربین های نظارتی ، دوربین های امنیتی بولت اغلب به دلیل داشتن بدنه بزرگتر و بیرون زده بسیار راحت تر تشخیص داده می شوند. در حالی که ممکن است آنها را بیشتر متمایز کند ، این حضور دوربین های بولت در جلوگیری از رفتارهای خرابکاری و سرقت بسیار موثر می کند.

دید در شب :

 اکثر دوربین های گلوله ای مجهز به چراغ های مادون قرمز (IR) هستند تا بتوانند نظارت را در طول شب افزایش دهند. با دوربرد بیشتر دوربین های گلوله ای ، این دوربین ها می توانند دورترین دید در شب را ارائه دهند.

 

امید است که این مقاله جهت آشنایی بیشتر شما با دوربین مداربسته بولت کمک کرده باشد. جهت مشاهده و خرید دوربین مداربسته بولت روبیکس میتوانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید:

خرید دوربین مداربسته بولت

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *