اهمیت دوربین مداربسته در مهدکودک و مدارس

اهمیت دوربین مداربسته در مهدکودک و مدارس

دوربین مداربسته در مهدکودک ها روشی برای سنجش کیفیت مدیریت مهدکودک است. زیرا به والدین اجازه داده می شود تا به عملکرد و نحوه رفتار مربی ها با فرزندشان دسترسی داشته باشند.

دوربین های نظارت تصویری همیشه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه عمل کرده اند. به عنوان یک قاعده کلی، وجود دوربین های مداربسته در محل کار همیشه کارگران را منضبط می کند، به این معنی که مربیان مهدکودک و پرستاران دیگر نمی توانند رفتار پرخاشگرایانه با کودکان داشته باشند.

بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از والدین در مورد نحوه رفتار مربیان مهدکودک و پرستاران با فرزندان خود بسیار نگران هستند، اگر از آنها مراقبت نکنند، یا گریه فرزندشان را نادیده بگیرند، یا حتی صدای خود را بر سر کودکان بلند کنند یا از نیروی فیزیکی استفاده کنند، چه؟ تا زمانی که بچه ها صحبت کردن را یاد نگیرند، شما متوجه این اقدامات نمی شوید یا اگر بتوانند صحبت کنند این احتمال وجود دارد که ترجیح دهند در مورد چنین واقعیت ناخوشایندی سکوت کنند.

فناوری به ما این امکان را داده است که در همه جا حضور داشته باشیم، در این دنیای فوق العاده شلوغ، حضور در همه جا امکان پذیر نیست، بنابراین دوربین های مداربسته یک موهبت هستند. و ما در زیر برخی از مزایای کلیدی دوربین های مدار بسته در مهدکودک و مدارس را ذکر کرده ایم:

مزایای دوربین های مداربسته در مهدکودک و مدارس

مدیران و کارکنان مهدکودک مسئولیت‌های زیادی دارند و ایمنی کودکان برای اکثر افراد اولویت اصلی است. از مهدها و مدارس انتظار می‌رود که کودکان را ایمن نگه دارند و سیستم‌های مناسبی برای محافظت از آن‌ها در برابر هر چیزی، از جمله آزار و اذیت، تا شرایط اضطراری مانند دزدی، بلایای طبیعی و … داشته باشند.  همچنان که نگرانی و فشار والدین و جامعه در طول سال ها افزایش یافته است.

اینجاست که امنیت تصویری وارد می‌شود. نظارت تصویری بخش بزرگی از برنامه امنیتی بسیاری از مناطق مهدکودک ها و مدارس است و اکثرا نصب دوربین‌های امنیتی را برای کمک به حفظ امنیت دانش‌آموزان و معلمان و مربیان در نظر می‌گیرند.

1- تامین امنیت کودکان

ایمنی کودکان دغدغه اصلی مسئولان مهدکودک است. نیازی به گفتن نیست که دوربین‌های مداربسته می‌توانند در چنین مواقعی با ردیابی هر لحظه کمک زیادی کنند. وقتی فرزندان خود را به مدرسه ای می فرستید که از تدابیر امنیتی و ایمنی قوی پیروی می کند می توانید احساس امنیت بیشتری داشته باشید.

اگر بدترین وضعیت اتفاق بیفتد ، یک کودک دزدیده شود، تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط دوربین های امنیتی مدرسه برای بررسی مفید است.دوربین های امنیتی می توانند به حفظ ایمنی کودکان و دانش آموزان کمک کنند و می توانند برای شناسایی نقاط کور در محل مدرسه استفاده شوند.

2- پیشگیری از مشکلات احتمالی

کودکان عموماً بازیگوش هستند. به همین دلیل است که اتفاقات زیادی در مهدکودک می افتد. یکی از مزایای نصب دوربین امنیتی در این محیط، جلوگیری از مشکلات احتمالی است. دوربین های مدار بسته در همه موارد تصاویر را ضبط می کنند و کارکنان نیز تصاویر را نظارت می کنند. اگر اتفاقی بیفتد، بلافاصله اقدام می کنند.

3- پیشگیری از سرقت

امکان سرقت، به ویژه در تعطیلات که مدرسه ها و مهدکودک ها خالی هستند وجود دارد. سیستم‌های دوربین مداربسته به عنوان یک بازدارنده بزرگ در برابر دزدان و خرابکاران فرصت‌طلب عمل می‌کنند.

4- رفتار معلمان قابل نظارت است

هر نوع خشونت در مدرسه قابل قبول نیست. هر گاه دانش آموزی یا معلمی رفتار خارج از عرفی از خود بروز دهد، مدیریت مستلزم اقدام جدی است. تا برای بار دوم آن اتفاق تکرار نشود. مدارس که امید های آینده یک جامعه هستند باید ایمن باشند؛ پس برای حفظ محیطی آموزشی و سالم باید دوربین های مدار بسته نصب کنید.

5- بازدیدکنندگان مجاز

ایمنی دانش‌آموز و معلمان زمانی تضمین می‌شود که بتوانید ببینید چه کسانی وارد و خارج می‌شوند. بسیاری از نگرانی‌های والدین در این است که افراد چقدر راحت می‌توانند بدون هیچ مشکلی در محل مدرسه رفت و آمد کنند و ایمنی فرزندانشان را در مدرسه زیر سوال ببرند.

دوربین های امنیتی می توانند راه حلی عالی برای جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به مدرسه باشند. و سابقه خروج دانش آموزان از محوطه مدرسه را بدون اجازه ثبت کنند. دوربین مداربسته به شما امکان می دهد افرادی را که وارد محوطه مدرسه می شوند تحت نظر داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید: ضرورت دوربین وای فای کوچک برای کنترل اتاق کودک

ویژگی های دوربین های مداربسته در مهدکودک

دانستن محل قرار دادن دوربین های مدار بسته در مدرسه نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. زمانی که محدود به تعداد معینی از دوربین های مداربسته هستید، باید نوع دوربینی را که برای نصب انتخاب می کنید در نظر بگیرید. برای مثال، دوربین‌های لنز واید به شما امکان می‌دهند میدان دید وسیع‌تری را ببینید که نقاط کور احتمالی بیشتری را پوشش می‌دهد، اما عمق آن را محدود می‌کند که بتوانید جزئیات را به وضوح ببینید.

۱) رزولوشن بالا

کیفیت دوربین های نصب شده در مهدکودک باید بالا باشد. اگر تصاویر از کیفیت بالایی برخوردار باشند، جزئیات به خوبی مشخص خواهند شد. وضوح بالا و کیفیت تصویر خوب به کارکنان کمک می کند تا به راحتی و با دقت تمام جزئیات تصویر را مشاهده کنید.

۲) قابلیت تشخیص حرکت

دوربین های نصب شده در مهدکودک و مدارس باید هوشمند باشند. دوربین های مداربسته هوشمند که قابلیت تجزیه و تحلیل دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های تشخیص حرکتی انتخاب خوبی برای مهد کودک هستند. این دوربین ها را می توان در مکان های خاصی نصب کرد، مثلاً در مکان هایی که کودکان نبایند وارد شوند. نصب دوربین های امنیتی در این مناطق، قابلیت تشخیص حرکات را افزایش می دهد و ایمنی کودکان را افزایش می دهد.

۳) زاویه دید گسترده

دوربین های با لنز واید تصاویر بهتر و عریض تری می گیرد. محیط های مهدکودک نیز به نظارت تصویری 360 درجه نیاز دارند.

۴) دسترسی از راه دور

دسترسی از راه دور یکی از مهم ترین عملکردهایی است که هنگام خرید باید به دنبال آن باشید. این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های دوربین مداربسته است. با دسترسی از راه دور، نگهبانان امنیتی می توانند ویدیوها را در هر کجا تماشا کنند. کارمندان می توانند از راه دور تصاویر را از چندین مکان به طور همزمان در تلفن همراه خود مشاهده کنند. دوربین مداربسته مجهز به این قابلیت را می توان به راحتی به تلفن همراه متصل کرد.

بهترین انواع دوربین های مدار بسته برای مهدکودک و مدارس

انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته در بازار موجود است. و انتخاب بهترین آنها برای مهدکودک و مدارس شما در واقع یک تصمیم مهم است.

برای محیط مهدکودک و مدرسه، باید دوربین‌هایی را انتخاب کنید که کارآمد باشند و تا حد امکان فعالیت‌ها را ضبط کنند.برخی از رایج ترین انواع دوربین های مداربسته مورد استفاده در مهد و مدارس عبارتند از:

دوربین های مدار بسته BULLET

دوربین‌ مداربسته بولت مانند پوسته گلوله  هستند و یکی از رایج‌ترین دوربین‌های مداربسته نصب شده در مدارس هستند.

آنها را می توان هم روی دیوارها و هم روی سقف ها نصب کرد و می توانند تصاویری با وضوح بالا و واضح ایجاد کنند، حتی در مناطقی که نور ضعیفی دارند و برای استفاده در فضای باز، مانند پارکینگ، ایده آل هستند.

با این حال، آنها در جهتی که می توانند ضبط و نظارت کنند محدود هستند، به همین دلیل است که اگر منطقه ای که باید نظارت شود بزرگ باشد، ممکن است یک دوربین مداربسته تک بولت کافی نباشد.

دوربین های مدار بسته DOME

دوربین‌ مداربسته Dome یکی دیگر از انواع پرطرفدار است که معمولاً در مدارس یافت می‌شود و نام خود را از پوشش گنبدی شکلی که دوربین‌ها در آن قرار می‌دهند گرفته‌اند.

آنها محتاط تر از دوربین های گلوله هستند و می توانند به راحتی با محیط اطراف خود ترکیب شوند و آنها را به گزینه ای عالی برای جلوگیری از احساس نفوذ تبدیل می کند.

همچنین، دوربین‌های گنبدی می‌توانند در زوایای خاصی بچرخند و به شما امکان می‌دهند با استفاده از یک دوربین، میدان دید وسیع‌تری را زیر نظر بگیرید.

شما می توانید خرید انواع دوربین مداربسته خود را از فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته روبیکس تهیه نمایید.

 

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *