علت کار نکردن دزدگیر ریموت اماکن چیست؟

دزدگیر پاساژ

امروزه و به دلیل پایین آمدن سطح امنیت جامعه، بسیاری از افراد نه تنها در ایران بلکه در نقاط مختلف جهان، از دزدگیر برای خانه، باغ و سایر ملک های خود استفاده می کنند. اما گاهی این سیستم ها نیز مانند سایر سیستم های دیگر با مشکل یا خطا مواجه می شود و کار نمی کند.

اما چه مشکلاتی باعث می شود که سیستم دزدگیر اماکن کار نکند یا با خطا مواجه شود؟

در ادامه به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

 

دلایل احتمالی کار نکردن دزدگیر اماکن

ممکن است دزدگیر به دلایل مختلفی کار نکند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

مشکل در باتری های دستگاه

گاهی وقت ها دزدگیر ریموت شما از کار می افتد و شما نگران این هستید که ریموت شما با مشکل بزرگی مواجه شده باشد در حالی که شاید فقط باتری آن تمام شده باشد!

در این صورت فقط کافی است که باتری آن را عوض کنید. بهتر است از باتری های باکیفیت استفاده کنید تا ریموت بتواند در بهترین حالت خود باقی بماند و بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.

 

بروز مشکل در سیستم اطلاع رسانی

گاهی مشکل از خطا در سیستم اطلاع رسانی دزدگیر شماست. برای رفع این مشکل ابتدا سیم کارت نصب شده روی تلفن همراه خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل از آنتن دهی آن نمی باشد. در ضمن سیم کارتی که از آن برای سیستم اطلاع رسانی دزدگیر خود استفاده می کنید نباید پین کد فعال داشته باشد.

ممکن است شماره ی شما به اشتباه بر روی سیستم دزدگیر اماکن ثبت شده باشد. پس آن را نیز چک کنید.

 

مشکل در دکمه های ریموت دستگاه

گاهی ممکن است که دکمه های ریموت دزدگیر شما به درستی کار نکند. در بسیاری از مواقع پس از مدتی استفاده کردن از دکمه های ریموت سیستم دزدگیر، دکمه ها کارایی اولیه ی خود را از دست می دهند و به مرور زمان دیگر مانند گذشته به خوبی کار نمی کنند. اگر با این مشکل مواجه شدید به یک متخصص مراجعه نمایید.

 

مشکل در منبع تغذیه ی سیستم

اگر برای سیستم امنیتی از منبع تغذیه و آداپتور استفاده می‌ کنید و کابل و سیم کشی‌ها نیز هیچ مشکلی ندارند، شاید منبع تغذیه دچار مشکل شده است یا میزان برق مصرفی دستگاه و دزدگیر از حد آن بالاتر رفته است.

برای حل این مشکل از یک متخصص در زمینه ی ریموت و برق کمک بخواهید.

 

دزدگیر خونه
دزدگیر خونه

 

 

زیاد شدن فاصله ی بین ریموت و دزدگیر اماکن

گاهی مشکل از این است که فاصله ی بین ریموت و دزدگیر زیاد می شود و ریموت عمل نمی کند. در زمان خرید دزدگیر اماکن، باید به این موضوع توجه کنید که قدرت ریموت دستگاهی که قصد خرید آن را دارید چقدر است و آیا با فاصله ای که شما انتظار دارید هم خوانی دارد یا نه!

برای خرید انواع ریموت و دزدگیر اماکن می توانید به سایت هلنسا مراجعه نمایید.

 

مشکل در سنسورها

گاهی ممکن است خرابی دزدگیر مربوط به سنسور های چشمی آن باشد بنابر این در هنگام خرید سیستم دزدگیر باید به سنسورهای آن توجه کنید و یکی از مرغوب ترین آن ها را تهیه نمایید. در صورتی که سنسورهای دزدگیر یک مکان به خوبی کار نکند و یا از حساسیت کافی برخوردار نباشد، حتی اگر تمامی اجزای دیگر به بهترین شکل ممکن کار کنند باز فعال شدن آلارم با مشکل مواجه خواهد شد!

 

مشکل در تنظیمات ریموت دزدگیر

دستگاه دزدگیر به غیر از بخش سخت افزاری، شامل بخش نرم افزاری نیز می شود. گاهی به هم خوردن تنظیمات نرم افزاری ریموت کنترل باعث ایجاد مشکل می شود.

اگر به هر دلیلی این تنظیمات نرم‌افزاری دچار مشکل شود، ریموت عمل نکرده و نمی تواند فرمانی را اجرا کند.

 

مشکل در کنترل پنل

گاهی وقت ها نیز مشکل از کنترل پنل که بخش اصلی هر دزدگیری است می باشد! عیوب کنترل پنل قابل حل می باشند زیرا اغلب اوقات، به دلیل فرسودگی این دستگاه است! اگر در بقیه ی اجزای دزدگیر مشکلی به وجود نیامده بهتر است فقط کنترل پنل فرسوده با یک جدید آن تعویض کنید تا مشکل شما برطرف شود.

 

درصورت بروز مشکل در سیستم دزدگیر چه اقداماتی انجام دهیم؟

در بالا مشکلاتی که ممکن است دزگیر اماکن با ان درگیر شود را نام برده و در مورد آن توضیح دادیم. اکنون در صورت بروز مشکل چه کنیم؟

 

تعمیر دکمه های ریموت

درباره ی خراب شدن دکمه های ریموت در بالا توضیح دادیم. راه‌ حلی که می‌ توان ارائه داد، بازکردن ریموت و قرارگیری مجدد دکمه‌های دستگاه است. البته این احتمال وجود دارد که خارهای دکمه ریموت شکسته شود که در این صورت باید از ریموت جایگزین استفاده کرد.

 

جایگزین کردن باتری

در بالا یکی از علت های خرابی ریموت را تمام شدن باتری آن دانستیم. برای حل این مشکل استفاده از باتری ‌هایی توصیه می ‌شود که جنس آلاکین دارد. به این نکته توجه کنید که نصب باتری ریموت کنترل بسیار حیاتی است و اگر این عمل ‌درست انجام نشود، ممکن است حتی دستگاه ریموت منفجر شود. پس در هنگام نصب باتری های جدید دقت کنید!

 

مراقبت از ریموت

در هنگام خرید هر وسیله ای، مراقبت از آن جزو واجبات است! پس بهتر است پس از خرید دستگاه دزدگیر و ریموت، از آن مراقبت کنید. قرارگرفتن در محیط مرطوب، وارد شدن نیروهای خارجی از جمله پرت شدن ریموت روی سطح سنگی، قرار دادن ریموت یا کنترل پنل در معرض آفتاب، از جمله دلایلی است که امکان دارد باعث کار نکردن اجزای سیستم دزدگیرشود.

 

در پایان خوب است به این نکته اشاره کنیم که در صورت بروز مشکل برای سیستم دزدگیر اماکن، اگر مشکلات بالا در آن وجود نداشت، بهترین کار مراجعه کردن به یک متخصص می باشد. اگر مجبور شدید که دستگاه دزدگیر خود را عوض کنید، بهتر است با اطلاعات کامل، بهترین برند و با کیفیت ترین سیستم دزدگیر را خریداری نمایید زیرا این وسیله، وسیله ای حیاتی برای منطل یا محل کار شما می باشد و امنیت اماکن را تضمین می کند. برای خرید سیستم دزدگیر باکیفیت، همراه با ضمانت و قیمت خوب، می توایند به فروشگاه اینترنتی روبیکس مراجعه نمایید.

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *