ردیاب شخصی به چه درد می خوره؟

ردیاب شخصی به چه درد می خوره؟

 

شاید با خود فکر کنید که ردیاب شخصی به چه درد می خورد؟! یا این که اصلا ردیاب شخصی چه کاربردی دارد؟!

باید در پاسخ این سوالات بگوییم که ردیاب شخصی در مواردی مانند سالمندان و… کاربرد دارد که در ادامه تخصصی تر و به طور کامل توضیح خواهیم داد.

 

ردیاب شخصی چیست؟

ردیاب  شخصی وسیله ایست که برخلاف تصور عموم وسیله ای بسیار کاربردی می باشد و کار کردن با آن نیز بسیار ساده است.

می توان عملکرد ردیاب شخصی را دریک کلمه خلاصه کرد: اعلام موقعیت کنونی!

ردیاب شخصی به شما این امکان را می‌ دهد تا مکان دقیق خود و یا سایر افراد و یا اشیایی که مجهز به این دستگاه هستند را دریافت کنید و از موقعیتشان آگاه شوید.

 

کاربرد ردیاب شخصی چیست؟

 

کاربرد ردیاب شخصی چیست؟
کاربرد ردیاب شخصی چیست؟

 

به دلیل این که ردیاب شخصی کوچک و قابل حمل می باشد، کاربرد های فراوانی دارد. به همین دلیل به دلایل زیادی استفاده می شود.  از جمله ی این کاربرد ها می توان به استفاده برای راننده های در حال حمل کالاهای پر ارزش ، کودکان، سالمندان و اشخاص آسیب پذیر اشاره کرد.

 

طرز استفاده از ردیاب شخصی

ردیاب نیز مانند سایر دستگاه های دیجیتالی و … طرز استفاده ی مخصوص به خود را دارد. برای همین نیاز است که با طرز کار آن شانا باشیم تا هنگام استفاده از آن به مشکل بر نخوریم.

فشردن دکمه هشداری که بر روی دستگاه تعبیه شده باعث می شود تا هشداری به سرعت برای فرد ناظر فرستاده  شود تا او نیز سریعاً مکالمه ای با شخصی که بر آن ردیاب نصب شده است برقرار نماید و در صورت لزوم فردی را به محل برای عملیات امدادی یا حفاظتی اعزام نماید. اما بعضی ردیاب ها نیز بدون دکمه هستند و بدون دکمه نیز می توان از وضعیت فرد مورد نظر آگاه شد و او را از خطر احتمالی نجات داد. البته برای آگاهی سریع باید از نوع مطلوب و باکیفیتی از ردیاب شخصی استفاده کنید که بتواند شما را در سریع ترین موقعیت آگاه کند. برای خرید یک ردیاب مناسب با کیفیت بالا و قیمت خوب می توانید به سایت روبیکس کم مراجعه نمایید.

 

انواع کاربردهای ردیاب شخصی

 

انواع کاربردهای ردیاب شخصی
انواع کاربردهای ردیاب شخصی

 

ردیاب های شخصی با توجه به نوع آن عملکرد های متفاوتی دارند. انواع ردیاب شخصی به شرح زیر است:

 

ردیابی سالمندان

همه می دانیم که مراقبت از والدین سال خورده یکی از سخت ترین کارها و پر مسئولیت ترین کار ها می باشد و اگر مبتلا به به آلزایمر و فراموشی باشد کار بسیار سخت تر است. دستگاه ردیاب به آن ها در کنترل همیشگی افراد مسن کمک کرده و دیگر آن‌ها را در معرض خطرهای ناشی از گم شدن قرار نمی‌ دهد.

 

ردیابی کودکان و نوجوانان

کودکان و نوجوانان نیز ممکن است به دلیل شیطنت های زیاد و رفتارات خلقی ناشی از سنشان گاهی نیاز به دنبال شدن داشته باشند. ردیاب به پدر و مادران کمک خواهد کرد تا کودکان و نوجوانان خود را در هر مسیری که باشند، از مدرسه به خانه و یا دیگر مکان‌ها، تحت نظر داشته و دیگر نگرانی بابت گم شدن  و… آن‌ها نداشته باشند.

 

ردیابی حیوانات خانگی

امروز با زیاد شدن حیوانات خانگی و همین طور افزایش نگرانی صاحبان پت ها بابت گم شدن و یا دزدیده شدن این حیوانات ردیابی آن هها بسیار رواج پیدا کرده است. پس اگر نگران حیوان خانگی خود هستید بهتر است با استفاده از یک ردیاب موقعیت آن را همیشه تحت نظر داشته باشید.

 

ردیابی در شغل ها

از ردیاب شخصی برای استفاده در شغل های مختلف نظیر پرستاری از سالمندان و کودکان، حمل بارها توسط کامیون و…. استفاده می شود.

به طور کلی کارمندانی که به دلیل ماهیت کارشان باید تحت نظارت باشند، برایشان از ردیاب استفاده می کنند.

پرستاری

برای پرستاران داشتن ردیاب واجب است زیرا باید توسط ناظر عملکرد، رفت و آمد ها و … تحت نظر باشد.

حمل بار

داشتن ردیاب برای ماشین های حمل بار واجب است زیرا ناظر لازم دارد آگاه باشد که ماشین های باری خود کجای مسیر قرار دارند و هم چنین بر عملکرد رانندگان نیز نظارت داشته باشد.

کارمندان شیفت شب

برای یک مدیر ممکن است لازم باشد تا بداند کارمند شیفت شب خود چگونه وظایف کاری خود را انجام می دهد.

 

مزایای داشتن ردیاب شخصی

 

مزایای داشتن ردیاب شخصی
مزایای داشتن ردیاب شخصی

 

 

  • قابلیت تماس اضطراری
  • قابلیت شنود
  • قابلیت دکمه درخواست کمک
  • میکروفن داخلی جهت ارتباط
  • یک ردیاب شخصی از نظر فیزیکی ضد آب، ضد ضربه و ضد شوک می باشد.
  • قابلیت بررسی، مرور و دخیره مسیرهای طی شده
  • قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی خاص

 

در آخر …

خوب است بدانید که داشتن یک ردیاب شخصی باکیفیت و از برند خوب آرامش خاطر شمارا افزایش می دهد. هم چنین یک ردیاب خوب طول عمر بالایی دارد. بنابراین در انتخاب و خرید ردیاب شخصی دقت کنید. یکی از ردیاب های مناسب برای انواع کاربردها ردیاب آهن ربایی می باشد. برای خرید این نوع ردیاب یا ردیاب های دیگر می توانید به سایت روبیکس کم مراجعه نمایید.

 

 

 

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *