قابلیت تکنولوژی شمارش افراد در دوربین های مداربسته چیست؟

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین های مداربسته

قابلیت تکنولوژی شمارش افراد در دوربین های مداربسته چیست؟

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین های مداربسته موضوع این مقاله است که با آن آشنا می شویم.

نسل جدید دوربین های مدار بسته با کمک نرم افزارهای آنالیز تصاویر، قابلیت شمارش تعدادِ افرادِ وارد و خارج شده به مجموعه را به ما می دهند و این یک ویژگی مهم برای آمارگیری و …به حساب می آید که در بسیاری از مکان ها مانند سردر فروشگاهها یا ورودی مجتمع های تجاری یا مسکونی کاربرد دارد.

در ادامه با فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته روبیکس همراه باشید…

معرفی تکنولوژی شمارش افراد (people count) در دوربین های مداربسته:

دوربین های people count بر اساس الگوریتم های مختلف مانند عرض شانه افراد، تشخیص دست ها و یا پاهای افراد و مواردی شبیه به آن، تعداد افراد را شمارش میکند. به کمک سیستم های امنیتی جدید می توانید در مکان هایی که نیاز به آمار ورود و خروج افراد احساس می شود ، تعداد افرادی که در یک مکان تردد می کنند شمارش کنید و آماری از آنها را ارائه دهید. به عنوان مثال تعداد خریدارانی که در طول روز وارد فروشگاه می شوند با محاسبه زمان های پر رفت و آمد می تواند به شما در بهبود عملکرد به شما کمک کند یا حتی نیاز شرکت های بزرگ و کوچک برای شمارش کارمندان و کنترل تردد آنها در شرکت نیز به این سیستم احساس می شود.

تکنولوژی شمارش افراد

عملکرد تکنولوژی شمارش افراد به چه شکل است؟

عملکرد این قابلیت به این صورت است که برای مثال کاربر یک خط فرضی را در ابتدای درب ورودی مکان مورد نظر خود تعریف می کند بطوریکه در صورت تردد افراد مورد نظر، سیستم فعال شده و شروع به شمارش افراد بر اساس پارامترهای تعریف شده درون خود میکند.

از دیگر ویژگی های این نرم افزار تحلیلی این است که جهت حرکت سوژه ها را از راست به چپ و یا از چپ به راست نیز تشخیص می دهد به این ترتیب میتوان تعیین کرد که تنها افرادی که وارد می شوند و یا خارج می شوند شمارش شوند.

عملکرد تکنولوژی شمارش افراد

کاربردهای تکنولوژی شمارش افراد

این فناوری در محل هایی که امنیت حرف اول را میزند و تردد در آنجا زیاد است بسیار کاربردی می باشد که این مکان ها عبارتند از: ادارات، بیمارستان ها ، مراکز دولتی و بسیاری از مکان های پر رفت و آمد دیگر.

با استفاده از این تکنولوژی می توان غیر از اینکه میزان ورود و خروج افراد در مکان هایی مانند مراکز خدماتی را ارزیابی کرد به میزان ساعت خلوتی و شلوغی آن مکان نیز پی برد تا با توجه به نتایج بدست آمده از این تصاویر بهترین خدمات را ارائه داد.

 

مزایای استفاده از تکنولوژی شمارش افراد به این شرح است:

  • بررسی میزان تردد افراد در مکان مورد نظر
  • شمارش تعداد مشتریان یا مسافرین و یا بازدید کنندگان
  • ارزیابی بهبود فعالیتهایی نظیر بازاریابی یا تبلیغات
  • دریافت ساعات پر تردد و یا کم تردد ورود و خروج مردم که از این طریق می توان بهترین خدمات را در این ساعت ارائه داد.
  • امکان بهینه سازی توزیع نیروی انسانی با توجه به نوع ازدحامی که از طریق این تصاویر بدست می آید.
  • تجزیه و تحلیل آمار و به اشتراک گذاری آنها
  • زمان واقعی و داده های تاریخی در هر زمان راه حل آسان برای اضافه کردن Ip افراد متصل به شبکه شما در شمارش افراد وجود دارد و آن استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل و آنالیز داده با کیفیت بالا و قابل اطمینان است. این دوربین ها بالاتر از سطح انتظار شما به شما اطلاعات خواهند داد و شما را کمک خواهند کرد.هم چنین شما می توانید این اطلاعات را از طریق IP شبکه خود در اختیار افراد و مشتریان مجاز قرار دهید که از آن استفاده کنند.

امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید و اگر که به تکنولوژی های دوربین مداربسته علاقه دارید فروشگاه اینترنتی روبیکس را همراهی بفرمایید.

در صورت نیاز به خرید دوربین مداربسته ، خرید دوربین بی سیم ، خرید دوربین ورزشی و اکسسوری دوربین ورزشی می توانید از سایت روبیکس به نشانی www.rubixcam.ir  مراجعه کرده و از تخفیفات ویژه ما بهره مند شوید.

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *