ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب

ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمامی کارهای بشر به آسانی انجام می شود. یکی از این موارد ایجاد امنیت است، که سیستم های امنیتی در آن مانند (دوربین های مداربسته) مدام در حال تکامل و پیشرفت می باشند.
اگر قصد خرید و نصب دوربین مداربسته خوب را دارید، بهتر است قبل از سفارش آن اطلاعات کافی در موردش داشته باشید .اطلاعاتی که در این مقاله برای شما خواننده عزیز جمع آوری شده است،کمک می کند تا بتوانید یک سیستم مداربسته مناسب و خوب را انتخاب کنید.

 

ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب
ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب

 

هدف کسانی که از دوربین مدار بسته استفاده می کنند به دو دلیل می باشد:

⦁ نظارت بر عموم : دوربین مداربسته برای نظارت بر عملکرد افراد یا تجهیزات استفاده می شود.

⦁ برقراری امنیت : دوربین مداربسته باعث ایجاد امنیت می شود و وقتی آن را در محل نصب می کنند، می‌تواند پیشگیری یا پیگرد اعمال مجرمانه را شامل شود.

ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب

قبل از هر چیز باید بدانید که یک دوربین مداربسته خوب حتماً نباید گران باشد، بلکه دوربین مداربسته ای خوب است که بتواند نیازهای شما را برطرف کند و به درستی کار کند.

به روز بودن کیفیت دوربین مداربسته

در هنگام انتخاب دوربین مداربسته به این مورد توجه داشته باشید، دوربینی را که مد نظر گرفته‌اید کیفیت به روزی داشته باشد .یکی از ویژگی های یک دوربین مداربسته خوب این است که بین کیفیت تصویر دوربین با موقعیت و کاربری امکان تناسب وجود داشته باشد .

به طور مثال فرض کنید برای قسمتی از مکان مورد نظر دوربینی که باید نصب شود به کیفیت 2 مگاپیکسل نیاز دارد، پس شما مجبور نیستید با هزینه زیاد تر کیفیت بالاتری را انتخاب کنید .همچنین بالعکس این موضوع هم وجود دارد.

اگر کیفیت تصویر دوربین پایین تر از نیاز باشد ،باعث می شود شما مجبور به خرید دوربین مداربسته دیگری شوید .تا علاوه بر اینکه بتوانید به کیفیت مطلوب خود برسید ،نیازتان را با توجه به کاربری مکان برطرف می کنید و این منجر به یک هزینه اضافی برای شما می گردد .

و اگر کیفیت تصویر دوربین بالاتر از نیاز باشد باعث می شود، شما علاوه بر اینکه هزینه زیادی برای دوربین پرداخت کرده‌اید و دچار زیان مالی شده اید، باید هزینه های جانبی هم مثل خرید هارد را پرداخت کنید و در کل قیمت بالای دوربین ،منجر به برطرف شدن نیاز هم نخواهد شد.

سعی کنید قبل از خرید دوربین مداربسته با متخصصان این کار مشورت کنید ،تا اگر در مکان مورد نظر تان به چند دوربین نیاز داشتید آنها بتوانند شما را راهنمایی کنند، تا دوربین متناسب با هر نقطه را انتخاب کنید.

 

 

بهترین برند دوربین مداربسته
بهترین برند دوربین مداربسته

 

دوربین مداربسته دارای برند و سازنده خوب باشد

همان گونه که در هنگام خرید وسایلی مثل موبایل و تلویزیون ،برند و مارک محصول را بررسی می کنید، در مورد دوربین مداربسته هم این موضوع وجود دارد .

منظور از برند بودن یک دوربین مداربسته ،معتبر بودن سازنده دوربین مداربسته و باکیفیت بودن آن می باشد . بنابراین می توان گفت یکی از ویژگی های دوربین مداربسته خوب سازنده خوب و برند آن است.

توجه داشته باشید برند بودن دوربین موضوع مهمی است و شما می توانید از برندهای ژاپنی مثل سونی و پاناسونیک خرید کنید. اگر برندهای متفرقه را انتخاب کنید، باعث می شود آن کارایی لازم را برای شما نداشته باشد یا خیلی زود خراب شود.

همچنین تصاویر مطلوبی را از آنها دریافت نخواهید کرد. پس بهتر است برندهای معتبر را خریداری کنید، تا بتوانید چند سال از عملکرد خوب آنها استفاده کنید.

دوربین مداربسته با آب و هوای منطقه سازگاری داشته باشد

دوربین مداربسته در هر محیطی نصب می شود. مانند بیرون و یا داخل ساختمان. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب دوربین مداربسته این است که اگر در محیط بیرون نصب شد باید بتواند با میزان نفوذ گرد و خاک و همچنین نفوذ آب و میزان دمای هوا سازگاری داشته باشد. این گونه دوربین‌های باکیفیت معمولا قیمت بالایی دارند اما ارزش خرید را دارند. معمولاً دوربین مداربسته بولت برای اینجور مکان ها استفاده می شود.

دوربین کنترل از راه دور
دوربین کنترل از راه دور

دارا بودن کنترل از راه دور

کنترل کردن از راه دور برای هر وسیله یک خصوصیت خوب به حساب می‌آید ،برای دوربین مداربسته نیز همینطور می باشد. دارا بودن این قابلیت برای دوربین مداربسته باعث می شود تا شما هر جایی که باشید با استفاده از اینترنت، تصویر محل کار یا زندگی خود را ببینید و کنترل بیشتری بر آن داشته باشید.

دارا بودن شناسایی و تشخیص حرکت

اگر دوربین مداربسته بتواند حرکات را شناسایی کند از مزیت های خوب آن به شمار می رود. زیرا این مورد به افراد کمک می‌کند تا حجم زیادی از تصاویر ضبط شده بی اهمیت در هارد دستگاه ضبط را کم کنند. در این صورت دوربین مواقعی تصویربرداری می‌کند که جلوی لنز آن شی یا فردی حرکت کند. از طرف دیگر هم می توان سنسور های مختلفی را به دوربین متصل کرد و باز شدن در و پنجره را تحت کنترل داشت.

دید در شب با وضوح

بسیاری از سرقت ها و تهدیدات امنیتی در شب اتفاق می‌افتد. در این صورت دوربینی که بتواند چهره اشخاص را در شب ضبط کند یک قابلیت مهم به حساب می آید.

دوربین مداربسته ای که دید در شب را دارد ،دارای اشعه مادون قرمز امواج الکترو مغناطیسی است، که فرکانسی کمتر از نور مرئی قرمز دارد و با چشم دیده نمی شود. آن دوربین هایی که سنسور دریافت این امواج را دارند ،می توانند به وسیله بازتاب این امواج در تاریکی، تصاویر را مشاهده کنند.

 

دوربین مداربسته دید در شب
دوربین مداربسته دید در شب

 

زاویه دید مناسب

یکی دیگر از ویژگی های دوربین مداربسته مناسب و خوب زاویه دید آن می‌باشد .اگر دوربینی زاویه دیدش 180 و 360 درجه باشد ،جزء دوربین های بسیار خوب محسوب می‌شود .

به طور مثال وقتی از یک دوربین با زاویه دید 180 درجه برای یک پارکینگ استفاده می شود ،به مراتب به صرفه تر و دارای کیفیت تصویر بهتر می باشد، زیرا در حالت عادی باید از چهار دوربین آنالوگ معمولی به جای آن استفاده می شد.

قیمت مناسب دوربین

قیمت دوربین مداربسته به ویژگی هایی که یک دوربین مداربسته خوب دارد و در بالا به آنها اشاره شد بستگی دارد. البته همیشه گران بودن دوربین نشانه بهترین بودن آن نیست ،بلکه این نیاز ما است که بهترین دوربین را تعیین می کند. بنابراین قبل از خرید دوربین با مشاوران با تجربه مشورت کنید تا برای پروژه‌های مدنظرتان دوربینهای مناسب و بهینه ای را پیشنهاد کنند.

 

دوربین مداربسته قیمت مناسب
دوربین مداربسته قیمت مناسب

 

 

 انواع دوربین های مداربسته

 

دوربین های باکس

این گونه دوربین ها قابلیت نصب لنز خارجی را دارند و مناسب مکان های داخلی برای ضبط تصاویر با زوایای خاص و تخصصی تر می باشند. این دوربین‌ها به آب حساس می باشند و اگر در محیط بیرون نصب شوند باید از کابل برای حفاظت از آنها استفاده کرد. آنها در نور کم تصویر خوبی می‌توانند نشان دهند ولی معمولاً فاقد دید در شب می باشند.

دوربین های مینیاتوری

این دوربین ها هم مانند دوربین باکس قابلیت دید در شب را ندارند و در محیط های داخلی نصب می شوند .ابعاد این دوربین ها بسیار کوچک است.

دوربین های بولت

این نوع دوربین، دارای بدنه محافظ در برابر آب و گرد و خاک است و برای محیط های بیرون مناسب می باشد .دارای خاصیت دید در شب است. دوربین های بولت با لنز متغیر(35 تا 80 درجه و 25 تا85 درجه) وهمچنین با لنز ثابت (زاویه دید 70،50،25 درجه) می باشند.

دوربین های دام

این دوربین ها معمولاً در محیط های اداری و تجاری نصب می شوند و مناسب برای این گونه مکان ها هستند .معمولاً دارای دید در شب می باشند و لنز ثابت با زاویه دید70و85 درجه دارند.

دوربین WiFi

به انواع دوربین های مدار بسته بیسیم که دارای ماژول هستند، WiFi گفته می‌شود. این دوربین ها قابل اتصال به انواع مودم وای فای می باشند و می توانند تصاویر راه دور را به صورتP2P و بدون استفاده از آی پی استاتیک انتقال دهند .دوربین های وای فای دارای هات اسپات داخلی هستند و با استفاده از لپ تاپ و موبایل میتوان از فاصله حدود10 تا15 متری به هات اسپات متصل شد و تصاویر مداربسته را به صورت محلی مشاهده کرد.

 

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *