آشنایی با میکروفون های دوربین مداربسته

میکروفون های دوربین مداربسته

علی‌رغم جهش‌هایی که صنعت نظارت و دوربین‌های مداربسته انجام داده است، بعضی از دوربین‌ها قابلیت صوتی ندارند. برای بسیاری از مشاغل، ممکن است مشکلاتی ایجاد نکند، اما برای برخی از کسب و کار ها می تواند مشکلاتی را به وجود آورد.

داشتن یک میکروفون همراه با نصب دوربین مداربسته شما امنیت، انعطاف‌پذیری و پتانسیل بیشتری را به شما می‌دهد تا نه تنها مجرمان را در عمل متوقف کنید، بلکه از اتفاقات آینده نیز جلوگیری کنید.

می‌توانید میکروفون‌ها را به کنترل‌های دوربین مداربسته خود اضافه کنید و فیلم و صدای اطراف را ضبط کنید تا بیشترین بهره را از سیستم نظارتی خود ببرید.

دستگاه های میکروفون زیادی با شکلها و سایزهای مختلف در بازار موجود می باشد که بنا به محیط استفاده می توانیم بهترین را برای خود انتخاب کنیم.

در این مقاله کوتاه، تعدادی از بهترین میکروفون ها را برای متصل شدن با سیستم های دوربین مداربسته شما بررسی خواهیم کرد. ما ویژگی ها، مزایا، معایب و نحوه انتخاب میکروفون مناسب را بررسی خواهیم کرد.

بنابراین، در این راهنما، یاد خواهید گرفت:

  • میکروفون دوربین مدار بسته چیست؟
  • انواع میکروفون ها
  • نحوه کار میکروفون های دوربین مدار بسته
  • مبانی انتخاب بهترین میکروفون دوربین مدار بسته
  • بهترین میکروفون ها برای دوربین مدار بسته

میکروفون دوربین مداربسته چیست؟

میکروفون دستگاهی است که امواج صوتی را گرفته و آنها را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و سپس ذخیره و پخش می شود.

از نظر یک میکروفون دوربین مدار بسته، صداهایی را باید ضبط کنند که همزمان با سیگنال های ویدئویی برای جلوگیری از وقوع جرایم در یک محل تجاری یا خصوصی استفاده می شوند.

استفاده از صدا و تصویر سیستم امنیتی بسیار قوی‌تری ایجاد می‌کند و می‌تواند به اطلاعات بیشتر برای شناسایی مجرمان، توقف جرایم و نظارت عمومی منجر شود.

انواع میکروفون برای دوربین مداربسته

از نظر فنی، همه میکروفون‌های دوربین مداربسته عملکرد یکسانی دارند و صدا را ضبط می‌کنند تا به عنوان بخشی از استراتژی نظارت دو قسمتی (صوتی و تصویری) استفاده شود.

با این اوصاف دو نوع اصلی میکروفون برای دوربین مدار بسته داخلی و خارجی وجود دارد.

میکروفون دوربین مداربسته داخلی

به طور معمول ممکن است حتی ندانید که این در دوربین شما وجود دارد زیرا از نظر فیزیکی قابل مشاهده نخواهد بود. اینها در انواع خاصی از دوربین ها ساخته می شوند، به عنوان مثال، اکثر دوربین های IP دارای یک میکروفون هستند.

میکروفون دوربین مدار بسته خارجی

نقطه مقابل، میکروفون خارجی است که جدا از دوربین مداربسته شما می آید و می توان آن را برای ارائه صدا و تصویر به آن متصل کرد. بسته به مدل ها، آنها ممکن است مستقیماً به یکدیگر، یا از طریق DVR یا NVRنصب شده شما متصل شوند.

نصب میکروفون ها اغلب آسان است، به خصوص اگر یک پورت صوتی اختصاصی روی دوربین های مداربسته شما وجود داشته باشد. اکثر آنها احتمالاً از کابل RCA استفاده می کنند، اما کانکتورهای مختلف زیادی وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید: تستر دوربین مداربسته موارد استفاده و مزایای آن

میکروفون برای دوربین مداربسته چگونه کار می کند؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، میکروفون ها با تبدیل امواج صوتی خام به فایل های صوتی که می توانند برای نظارت و امنیت استفاده شوند، کار می کنند.

میکروفون بدون اینکه بخواهد خیلی فنی باشد ، با استفاده از دیافراگمی کار می کند که با برخورد امواج صوتی به آن می لرزد، که به نوبه خود آهنربا را در کنار یک سیم پیچ حرکت می دهد.

بنابراین به طور خلاصه، یک میکروفون برای دوربین مدار بسته زمانی کار می کند که صدا ارتعاشاتی ایجاد می کند که به سیگنال های دیجیتال تبدیل می شوند و سپس به عنوان فایل های صوتی ذخیره می شوند.

یک نوع میکروفون کمتر رایج، میکروفون بی سیم است. به جای انتقال داده ها از طریق کابل، آنها از یک فرستنده رادیویی استفاده می کنند که می تواند داده ها را به صورت بی سیم از طریق اتصال شبکه یا مجاورت انتقال دهد.

در بهترین میکروفون برای دوربین مدار بسته به دنبال چه چیزی هستید؟

دانستن نحوه تصمیم گیری در مورد میکروفون برای سیستم دوربین مدار بسته به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای کسب و کار خود داشته باشید. در زیر به موارد مختلفی می پردازیم که باید هنگام تصمیم گیری به آنها توجه کنید.

کیفیت صدا

ممکن است این یک چیز بدیهی به نظر برسد که باید در میکروفون دوربین مدار بسته خود به دنبال آن باشید، اما اغلب نادیده گرفته می شود. همه میکروفون‌ها صدا را دریافت می‌کنند، این یک امر مسلم است، اما نحوه دریافت آن مهم است.

گرفتن صدای قابل استفاده همان چیزی است که باید آن را در نظر داشته باشید. برای بیان این موضوع، فرض کنید دوربین مداربسته خود را بیرون از ساختمان خود نصب کرده اید، عواملی مانند باد و باران ممکن است کیفیت صدای پایانی را در میکروفون ایجاد کند .

شعاع را ضبط کنید

اغلب از دوربین های مداربسته برای ضبط فیلم یا صدا در یک منطقه بزرگ استفاده می شود، بنابراین یافتن میکروفونی که بتواند همان شعاع را پوشش دهد بسیار مهم است.

داشتن دوربینی که محدوده وسیعی را پوشش می دهد فایده ای ندارد اگر میکروفون شما فقط در فاصله چند متری را می گیرد. بدیهی است که برای فضای کوچکتر مناسب است ، اما پیدا کردن یک میکروفون که شعاع ضبط خوبی داشته باشد می‌تواند به شما در تعیین انتخابتان کمک کند.

 

تماس با ما روبیکس

قیمت اصلی

اکثر تصمیمات تجاری در نهایت با یک بودجه اختصاص یافته گرفته می شود. این به طور معمول به این معنی است که شما باید بهترین گزینه ها را در محدوده بودجه ی خود پیدا کنید.

برای میکروفون های دوربین مداربسته تفاوت زیادی در قیمت وجود ندارد، که این تصمیم را آسان تر می کند تا حتی مدل های بالاتر را توجیه کند. با این حال، قیمت بالاتر همیشه به معنای کیفیت بهتر نیست.

فنآوری

پیدا کردن میکروفونی که همه زنگ‌ها و سوت ها را داشته باشد ممکن است اولویت اصلی شما نباشد، اما برخی ویژگی‌ها وجود دارند که می‌توانند آن‌ها را به خرید بسیار هوشمندانه ای تبدیل کنند. به عنوان مثال، برخی از میکروفون ها می توانند نویز پس زمینه را کاهش دهند و فقط نویزهای بلندتر را ضبط کنند.

تعجب خواهید کرد که برخی از فناوری‌های موجود در میکروفون‌های دوربین مدار بسته چقدر پیچیده هستند، از کاهش اکو گرفته تا ضد آب و هوا و افزایش پوشش.

مقاوم در برابر آب و هوا

پیدا کردن یک میکروفون دوربین مداربسته که در برابر آب و هوای مختلف مقاوم باشد بسته به شرایط شما می تواند بسیار زود خراب یا فرسوده شود. اگر از میکروفون برای دوربین داخلی استفاده می کنید، تمایل کمتری به خرید یک مدل بادوام با شرایط مختلف آب و هوایی خواهید داشت.

از طرف دیگر، اگر یک دوربین در فضای باز دارید، باید میکروفونی پیدا کنید که بتواند در شرایط مختلف محیط مقاومت کند، خواه باران، باد یا دوام در برابر عناصردیگر .

آنچه برای شما مهم است در نهایت میکروفونی است که برای دوربین مداربسته خود انتخاب می کنید ما امیدواریم این عوامل به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.

بررسی بهترین میکروفون برای دوربین مداربسته

در تلاش برای حفظ این بررسی‌ها به نقطه‌ای می‌رویم که تعداد انگشت شماری از مدل‌های مختلف را پوشش می‌دهیم.

انتخاب شماره 1: خرید میکروفن مدل AM1218 مناسب برای میکروفون دوربین مداربسته

بهترین انتخاب ما برای میکروفون دوربین مدار بسته از لیست ما، میکروفون نظارتی مدل باکس است.

میکروفن نظارتی مدل باکس برای کنترل صدا از 10-100 متر در قابلیت های متناسب با نیاز مشتری است .  از ویژگی های این میکروفون می توان به قابلیت تنظیم حساسیت (با استفاده از پتانسیومتر)، ساخت از با کیفیت ترین تراشه ها سیستم تقویت کننده ورودی یکپارچه، تقویت کننده فعال با طراحی دایره ای خاص برای حذف نویز HISS و اتصال مستقیم به دستگاه DVR اشاره کرد. فناوری کاهش نویز دالبی DOLBY NOISE REDUCTION، دارای مدار مینی تقویت کننده و کاهش دهنده نویز و کنترل اتوماتیک گین AGC اشاره کرد.

خرید میکروفن مدل AM1218

میکروفن مدل AM1218

از آنجایی که این میکروفون با اکثر دوربین ها، سیستم های دوربین مدار بسته، DVR سازگار است ،آن را به یک انتخاب مناسب برای اکثر مشاغل تبدیل می کند. کابل بلند و انعطاف پذیر به شما آزادی زیادی می دهد تا این میکروفون را در هر کجا که نیاز دارید نصب کنید.

همه این ویژگی‌ها به اضافه ویژگی‌های دیگر در کنار هم قرار می‌گیرند تا یک بسته عالی ایجاد کنند که می‌تواند برای بسیاری از مشاغل مفید و کار آمد باشد .

میکروفون روبیکس گلفی

این میکروفون راه حلی مقرون به صرفه ارائه می دهد که دارای مزایا زیادی است و فناوری های نوآورانه زیادی دارد که بالاتر از سایرین در بازار قرار می گیرد.

میکروفن روبیکس (گلفی) از چندین قسمت تشکیل شده است که قسمت برد صدا کار پردازش اصوات (صوت ها) را بر عهده دارد و فیش AV نیز برای اتصال به کابلی که به دستگاه DVR برای انجام پردازش و ضبط صدا بر روی هارد دیسک وجود دارد استفاده میشود.کابل میکروفون همچنین دارای یک کانکتور یا دوشاخه الکتریکی است که برای اتصال به منبع تغذیه 12 ولت طراحی شده است. برای نصب میکروفون کافی است منبع تغذیه 12 ولت را به واحد میکروفون وصل کنید، میکروفون را به ورودی صوتی DVR و یک کابل کواکسیال وصل کنید. این میکروفون می تواند صدای محیط را در محدوده 100 متر مربع دریافت کند و حجم صدا در داخل میکروفون است. تنظیم صدا به شما امکان می دهد حساسیت را نسبت به نویز محیط تنظیم کنید

خرید میکروفون روبیکس مدل GL-108

میکروفون روبیکس مدل GL 108

اگر به دنبال ایمن سازی یک کسب و کار کوچک، چه در فضای باز و چه در فضای داخلی هستید، این میکروفون دوربین مدار بسته یک راه حل عالی است. طراحی کوچک میکروفون به این معنی است که می توان آن را در مکان های مختلف در اطراف شرکت تان قرار دهید.

میکروفون هایک24 مدل bm-50024 مناسب برای دوربین مداربسته

اگر به دنبال راه حلی ارزان و مناسب برای مشکلات میکروفون دوربین مداربسته خود هستید، دیگر به دنبال آن نباشید. این میکروفون دوربین مداربسته ساده دقیقا همان چیزی را که نیاز دارید به شما می دهد.

علیرغم قیمت پایین، دارای یک انتخاب صوتی با حساسیت بالا است و می توان آن را برای کیفیت صدای بهتر انتخاب کرد.

 

خرید میکروفون هایک24 مدل bm-50024

میکروفون هایک24 مدل bm 50024

میکروفن نظارتی سوزنی مدل Bm-50024 برای کنترل صدا از 5 متر تا 50 متر. این میکروفن یک میکروفون مخفی قابل حمل است که در هر مکانی قابل نصب است و در محیط های اداری و شرکتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و آن را به یکی از پرکاربردترین انواع میکروفون مخفی تبدیل می کند.

نظرات نهایی در مورد میکروفون برای دوربین مدار بسته 

این راهنما باید به شما اطلاعاتی از نحوه انتخاب میکروفون برای دوربین مدار بسته، برخی از بهترین مدل ها برای مشاغل کوچک و مزایا و معایب آنها داده باشد.

امیدواریم که اکنون بدانید که چه میکروفونی برای راه اندازی دوربین مدار بسته شما بهتر است.

هر کسب‌وکاری اولویت‌ها و بودجه‌های متفاوتی خواهد داشت، بنابراین آنچه برای شما مناسب است، ممکن است برای شخص دیگری کارایی نداشته باشد. همیشه تحقیقات خود را انجام دهید و تعیین کنید که کدام میکروفون برای شما بهتر کار می کند.

ما رویکردی  برای امنیت در پیش گرفته‌ایم و سعی می‌کنیم راهنماهایی بدون اصطلاحات تخصصی و ساده در زمینه‌های مختلف امنیتی ایجاد کنیم. در صنعتی که اغلب بیش از حد پیچیده است، هدف ما این است که با راهنمایی های خود، درک همه چیز را آسان‌تر کنیم .

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *