چشمی دیجیتال درب آپارتمان چیست؟

خرید چشمی درب دیجیتال

در گذشته، تنها راهی که می‌توانستیم بفهمیم چه کسی پشت در است، سؤال کردن بود.

این روش راه حل مطمئنی نبود و احتمال خطراتی مانند سرقت بسیار زیاد بود. حتی ممکن است علاقه ای به باز کردن در به روی کسی نداشته باشید.

سال هاست که از چشمی در برای رفع این مشکلات و خطرات استفاده می شود. نصب چشمی درب در گذشته اختیاری بود اما امروزه بر روی تمامی درها نصب می شود. این امر امنیت خانه ها را در آپارتمان ها افزایش داده است.

چشمی های درب، به منظور امنیت خانه و نظارت بر افرادی که سعی در ورود به خانه را دارند، تعبیه می شوند.

 بنابراین امروزه با ورود چشمی های دیجیتال، برای درهای ورودی، انقلابی به پا شده است. به طوری که می توان دیگر آن چشمی درب هایی را که فقط می توانستیم آن طرف در را ببینیم فراموش کنیم. به طور کلی می‌توان گفت پیشرفت فناوری، همه جنبه های زندگی ما را آسان کرده است.

 در این مقاله با ما همراه باشید تا آنچه را که باید در مورد چشمی های دیجیتال بدانید با خواندن این مطلب به دست آورید.

 

 

چشمی درب دیجیتال
چشمی درب دیجیتال

 

 

همانطور که مشخص است چشمی های درب سنتی، سالهاست که مورد استفاده گسترده قرار گرفته اند، اما این نوع چشمی های درب معمولی، دارای معایب قابل توجهی هستند. یکی از این معایب این است که تصاویر از داخل این نوع چشم ها کیفیت پایینی دارند. علاوه بر آن شخصی که جلوی در است باید حتماً در نوری که در راهرو قرار دارد بایستد تا بتوانیم آن را تشخیص دهیم.  همچنین ارتفاع نصب شده در چشمی های درب معمولی، ممکن است برای همه اعضای خانواده مناسب نباشد.

 همه این محدودیت ها در قبال چشمی درب معمولی و همچنین نیاز به داشتن خانه ای مطابق با معیارهای یک خانه هوشمند و مدرن، بسیاری از افراد را به استفاده از چشم های درب دیجیتال به جای چشم های درب معمولی ترغیب می کند.

 

کاربرد چشمی دیجیتال و لزوم استفاده از آن

 چه چیزهایی باعث می شود که به دنبال خرید چشمی درب دیجیتال باشیم؟

در نگاه اول ظاهر این وسیله می باشد که به چشم می‌آید

 و دوم قابلیت‌های فنی چشمی در است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

چشمی های دیجیتال، اول از همه کار چشمی های درب سنتی را می کنند. یعنی می توان هر موقع که خواستیم پشت دررا ببینیم، اما شباهت این وسیله جدید، نسبت به مدل قدیمی، همین جا تمام می‌شود. و با توجه به هزینه ای که می پردازیم می توانیم مدل هایی با قابلیت های بالاتر بگیریم.

ساده ترین مدل چشمی درب دیجیتال، فقط قابلیت نمایش پشت در را برای صاحبخانه دارد. که این مدل خیلی کم مصرف است، چون تفاوت چندانی با چشمی درب سنتی ندارد.

 یک پله بالاتر، چشمی های درب دیجیتالی وجود دارند که به جز مشاهده تصاویر، قابلیت ضبط عکس و یا فیلم هم دارند. اما با یک مقدار هزینه بالاتر، می شود مدل هایی را تهیه کرد که مجبور نباشیم به صورت دستی ضبط عکس یا فیلم را انجام دهیم. چشمی های دیجیتال جدید این قابلیت را دارند که وقتی کسی جلوی درب می آید، فرد را تشخیص دهند و به صورت اتوماتیک از او تصویر تهیه کنند. علاوه بر آن قابلیت دید در شب هم می تواند برای جاهایی که نور کم است کاربردی باشد .

مورد دیگری که می‌تواند مهم باشد و موقع خرید باید بهش توجه کنیم زاویه دید است. که هر چقدر بالاتر باشد بهتر است. همچنین باتری چشمی که در نسل جدید چشمی ها از نوع لیتیومی کار شده است، تا شارژدهی بهتری داشته باشد و شارژ کردن آن هم راحت تر باشد.

 اما شرکت های تولید کننده چشمی درب دیجیتال، انتظار های مشتریان را بالا برده اند و الان چشمی هایی وجود دارد که همه مواردی را که گفتیم به نحو احسن دارند و به جز آن می توانند به تلفن همراه هم وصل بشوند. تا اگر شخصی جلوی در آمد، صاحب خانه بتواند تصویر آن را ببیند و بتواند حتی از راه دور هم با آن شخص صحبت کند. این کار از طریق اتصال به اینترنت انجام می گیرد. و دو طرف باید اینترنت داشته باشند. یعنی هم چشمی دیجیتال به اینترنت وصل باشد و هم داده تلفن همراه روشن باشد.

 نگران نصب این محصول نباشید، چرا که طوری طراحی شده است که به راحتی به جای چشمی های درب سنتی وصل می شود و نیازی به سوراخ کردن جدید نیست.

 

 

چشمی درب دیجیتال ارزان
چشمی درب دیجیتال ارزان

 

 

راهنمایی نصب و راه اندازی چشمی درب دیجیتال

 همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، راه اندازی و نصب چشمی درب دیجیتال آسان می باشد و نیاز به زمان و تلاش زیادی ندارد. چشمی درب دیجیتال دو نوع دوربین اصلی دارد، که باید آنها را نصب کنیم.

 اولین نوع دوربین چشمی، دقیقاً در جایی نصب می شود که چشم درب سنتی وجود داشته است. نصب این نوع دوربین، معمولاً پیچیده‌تر از نوع دیگر است. زیرا باید لنز قدیمی را برداریم و دوربین را با آن تعویض کنیم.

 دوربین های نوع دوم، داخل زنگ در قرار می گیرند و با آن جایگزین می‌شوند. همچنین نصب آن بسیار آسان‌تر می‌باشد.

 اگر دوست ندارید که درب خود را با سیم، مته یا پیچ خراب کنید، می توانید در کنار زنگ درب موجود فعلی، چشمی دیجیتال را اضافه کنید و از باتری استفاده کنید. همچنین  توصیه می‌کنیم این مدل ها را به شبکه برق خانگی متصل کنید تا دیگر نگران تامین برق انرژی چشمی در باشید.

 

چشمی درب دیجیتال یک شرکت را نجات داد !

ویژگی های چشمی درب دیجیتال 

1_ تشخیص حرکت جلوی در و ذخیره تصاویر

 2_ ذخیره عکس و یا فیلم به صورت دستی یا اتوماتیک

3_ قابلیت نمایش عرض از جلوی در تا زاویه ۱۴۰درجه

4_ تعبیه دکمه زنگ، روی دوربین خروجی

5_ انتقال تصویر به تلفن همراه صاحب خانه با اینترنت

 

نکاتی در مورد چشمه درب دیجیتال

1_ چشمی درب دیجیتال باید در همه ساعات شبانه روز فعال باشد، زیرا قرار است از ما و خانواده مان محافظت کند و از بابت امنیت خانه خیالمان را راحت کند. بنابراین فعال نگه داشتن چشمی درب، در ۲۴ ساعت از عمر باتری کم می کند. برای جلوگیری از این کار، باید از باتری های قابل شارژ استفاده کنیم.

2_ اگر دوست داریم که یک بسته امنیتی کامل برای درب ورودی خود داشته باشیم، فقط داشتن یک دوربین چشمی کافی نیست. بنابراین باید از بهترین مارک چشمی درب دیجیتال که مجموعه کاملی از ویژگی ها و مزایا را شامل می شود، استفاده کنیم. در این صورت می توانیم حداکثر استفاده را از دستگاه خود ببریم.

3_ و در آخر، در هنگام خرید چشمی دیجیتال این نکته را فراموش نکنید که بهترین مدل چشمی های درب دیجیتال، مدل هایی هستند که بتوانند حداکثر میدان دید را به کاربران ارائه دهند. در این صورت می توانیم با نصب دوربین چشمی ای که میدان دید بازتری دارد، تا حد امکان تمام فضای جلوی درب خود را ببینیم.

 

 

چشمی درب دیجیتال بی سیم
چشمی درب دیجیتال بی سیم

 

معرفی چند مدل چشمی درب دیجیتال

1_چشمی درب دیجیتال اسمارت آی مدل  i9

مشخصات ابزار:

 • زاویه دید ۱۷۵ درجه
 • عملکرد فیلمبرداری
 • پاسخگوی اتوماتیک
 • آلارم هشدار دیجیتال
 • صدای زنگ درب و قابلیت تغییر صدا

 

 2_ چشمی درب ادلر مدل 3010G

مشخصات ابزار :

 • زاویه دید ۱۰۵
 • این محصول فقط با یک سوراخ بر روی درب نصب می گردد

 

3_ چشمی درب دیجیتال مدل DB_900

 مشخصات ابزار:

 • زاویه ‌دید ۱۷۰
 • قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری
 • مجهز به سنسور دید در تاریکی مطلق
 • قابلیت نصب بر روی درهای ساده و ضد سرقت

 

4_ چشمی درب هوشمند مدلC4

 مشخصات ابزار :

 • زاویه ‌دید ۱۶۵ درجه
 • بازه ضخامت در ۱۰ سانتی متر می باشد

 

5_ چشمی درب دیجیتال مدلDB_801

 مشخصات ابزار :

 • زاویه دید ۱۲۰ درجه
 • قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری
 • مجهز به سنسور دید در تاریکی مطلق
 • ساپورت باتری قلمی جهت روشن شدن دستگاه

6_چشمی درب هوشمند مدل D5

7_چشمی درب دیجیتال اپیک مدل VP

8_ چشمی درب دیجیتال اتوبان مدل کلاسیک

9_ چشمی درب دیجیتال اتوبان مدل مدرن

10_ چشمی درب دیجیتال سی آر مدلVP_Yc

 

کلام آخر …

 همانطور که مشخص است چشمی درب دیجیتال، نسخه پیشرفته تری از چشمی های درب سنتی است و برای حفظ امنیت بیشتر از خود و خانواده مان استفاده می شود.

 با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز کاربران، امروزه بهترین برندها از چشمی های درب دیجیتال در سرتاسر کشور موجود می باشند.

 امیدوارم اطلاعات مفیدی از این مقاله کسب کرده باشید و بتوانید در هنگام خرید چشمی درب دیجیتال، بهترین انتخاب را داشته باشید.

فاطمه خانی
دیدگاه کاربران 8 دیدگاه
 • shaHub ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۵ ق٫ظ

  من شنیدم میگن این چشمی دیجیتال ها غیر از تصویر، صدا هم ضبط میکنن
  درسته؟ اگر بله قیمت میدین

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۰۷ ب٫ظ

   سلام شهاب عزیز
   بله درست متوجه شدین
   مدل های جدیدتر چشمی دیجیتال درب آپارتمان علاوه بر تصویر، صدا هم ضبط میکنن و مثل یک پیغام گیر عمل میکنن.
   برای اطلاع از قیمت دقیق خرید چشمی دیجیتال اینجا کلیک کنید.

 • شهریار ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۲۴ ق٫ظ

  من میخوام خرید چشمی درب داشته باشم فقط سوالم اینه این چشمی درب ها توی تاریکی هم کار میدن؟ چون ما ساکن آپارتمانیم و توی شب راهرو کاملا تاریک میشه

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۳ ب٫ظ

   سلام شهریار عزیز
   بله چشمی دیجیتال روبیکس به این صورت طراحی شده که سنسور دید در شب و تشخیص حرکت دارند و در تاریکی مطلق فاصله یک متری را تشخیص می دهد و زاویه دید دوربین چشمی دیجیتال هم 170 درجه است و میتونه تمام فضای خارجی پشت درب رو دید داشته باشه

 • صابر احمدی ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۲۲ ق٫ظ

  خوبیه این چشمی درب دیجیتال اینه که رم 32 گیگ میخوره و میتونه همه تصاویر رو ضبط کنه

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۴ ب٫ظ

   بله صابر عزیز به نکته خوبی اشاره کردین

 • Zoha ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۷ ق٫ظ

  وای واقعن این چشمی درب آپارتمان دیجیتال خیلی چیز خوبیه. ما همیشه مشکل اینو داشتیم که چون چشمی ها بالا کار گذاشته شده بودن و قد من کوتاه بود نمیتونستم ببینم کی پشت دره. ولی این چشمی درب دیجیتال ها خیلی خوبن نیازی نیست حتمن بری پشت در تا ببینی کی اونجاست

  • مدیریت روبیکس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱:۱۵ ب٫ظ

   بله دوست عزیز
   دیگه این مشکل برطرف شده و با نصب این دستگاه در ارتفاع پایین تر میتونید ببینید کی پشت دره
   همچنین شخص پشت در متوجه حضور شما پشت در نمیشه و سایه شما پشت چشمی مشخص نیست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *