تفاوت دستگاه های NVR با DVR در دوربین مداربسته چیست؟

تفاوت دستگاه های NVR با دستگاه DVR

تفاوت دستگاه های NVR با DVR در دوربین مداربسته چیست؟

اگر در حال خرید دوربین مداربسته هستید ، باید بین دستگاه ضبط DVR یا NVR یکی را انتخاب کنید. هر دو عملکرد یکسانی را انجام می دهند اما در نحوه و نوع دوربین های مورد استفاده تفاوت دارند.

درک تفاوت بین DVR و NVR هنگام ارزیابی سیستم های امنیتی ضروری است. در این مقاله ، فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته روبیکس تفاوت این دو را بیان کرده و مزایا و معایب هریک را شرح می دهد تا بتوانید تصمیم آگاهانه بگیرید.

نحوه عملکرد دستگاه NVR در مقابل دستگاه DVR

در اصل ، NVR و DVR هردو مسئول ضبط ویدئو هستند. DVR مخفف Digital Video Recorder  است ، در حالی که NVR مخفف Network Video Recorder است.

تفاوت دستگاه های NVR با DVR در نحوه پردازش داده های ویدئویی است. سیستم های DVR داده های ویدئویی را در دستگاه ضبط پردازش می کنند ، در حالی که سیستم های NVR داده های ویدیویی را در دوربین رمزگذاری و پردازش می کنند ، سپس آنها را به ضبط NVR منتقل می کنند که برای ذخیره سازی و مشاهده از راه دور استفاده می شود. از آنجا که دستگاه های DVR و NVR داده های ویدئویی را متفاوت مدیریت می کنند ، به انواع مختلفی از دوربین ها نیاز دارند. اکثر NVR ها با دوربین های IP استفاده می شوند در حالی که DVR ها با دوربین های آنالوگ استفاده می شوند. توجه به این نکته ضروری است که یک سیستم مبتنی بر DVR یک سیستم امنیتی سیمی است ، در حالی که سیستم های NVR می توانند یک سیستم سیمی یا بی سیم باشند.

مزایا و معایب دستگاه DVR

پیشرفت در وضوح بالای دوربین های آنالوگ در چند سال گذشته باعث کاهش فاصله تفکیک بین دو سیستم شده است.  قیمت سیستم های امنیتی مبتنی بر DVR  نسبت به سیستم های NVR کمتر است. قیمت پایین تر یک مزیت جذاب برای سیستم های DVR است.

دستگاه دی وی ار 16 کانال

اکنون هر یک از اجزای یک سیستم DVR را تجزیه کنیم

نوع دوربین آنالوگ

دوربین هایی که توسط سیستم DVR استفاده می شوند باید دوربین های مداربسته آنالوگ باشند. بیشترین صرفه جویی در هزینه با استفاده از سیستم DVR به دلیل دوربین است.

در یک سیستم DVR ، دوربین های آنالوگ یک سیگنال آنالوگ را به ضبط کننده ارسال می کنند ، که سپس تصاویر را پردازش می کند. مزیت این سیستم کاهش پیچیدگی مورد نیاز دوربین در مقایسه با سیستم NVR است.

سیستم انعطاف پذیری

 DVR از نظر نوع دوربین و گزینه های نصب از انعطاف پذیری کمتری نسبت به دستگاه های NVR برخوردار است. در حالی که سیستم های مبتنی بر NVR می توانند دوربین های امنیتی سیمی و بی سیم را ادغام کنند ، سیستم های DVR فقط می توانند از دوربین های امنیتی سیمی استفاده کنند.

کیفیت تصویر و صدا

در سیستم های DVR دوربین ها ویدئوهای آنالوگ را از طریق کابل کواکس مستقیماً به ضبط منتقل می کنند و تصاویر در سطح ضبط پردازش می شوند. سیگنال آنالوگ در مقایسه با سیستم های NVR کیفیت پایین تری دارد. کابل های کواکسیال نیز بطور طبیعی سیگنال صوتی را منتقل نمی کنند و دستگاه های ضبط DVR معمولاً دارای تعداد محدودی پورت ورودی صدا هستند.

مزایا و معایب دستگاه NVR

سیستم های دوربین امنیتی NVR از جدیدترین فناوری برای ارائه یک سیستم امنیتی پیشرفته و غنی از ویژگی ها استفاده می کنند. همچنین ، سیستم های مبتنی بر NVR انعطاف پذیرتر و پیچیده تر از سیستم های DVR هستند.

نوع دوربین IP

سیستم های NVR داده های ویدئویی را در دوربین پردازش می کنند تا روی دستگاه ضبط ، دوربین های سیستم های NVR بسیار قوی تر از دستگاه های DVR خود هستند. سیستم های NVR از دوربین های  IP  استفاده می کنند که دستگاه های مستقل ضبط تصویر هستند. دوربین های IP هر کدام دارای چیپست هستند که قادر به پردازش داده های ویدئویی است و سپس به ضبط کننده منتقل می شود. برخلاف دوربین های آنالوگ ، دوربین های IP معمولاً قادر به ضبط و ارسال صدا و همچنین فیلم هستند. سخت افزار قوی تر در دوربین های IP همچنین باعث بهبود عملکرد هوشمند و تجزیه و تحلیل ویدئو ، مانند تشخیص چهره می شود.

کابل شبکه

مانند سیستم های DVR ، سیستم های NVR دوربین را به دستگاه ضبط وصل می کنند. با این حال ، نحوه اتصال دوربین به ضبط کننده کاملاً متفاوت است. سیستم های NVR از کابل های استاندارد اترنت مانند cat5e و cat6 برای انتقال داده ها استفاده می کنند. نصابان حرفه ای به دلیل تعدادی مزیت نسبت به کابل های کواکسیال ، کابل های اترنت را ترجیح می دهند:

کابل اترنت با استفاده از Power over Ethernet (PoE) دوربین را تغذیه می کند ، این بدان معناست که دوربین شما به یک کابل برای ضبط ویدئو ، صدا و تغذیه دوربین نیاز دارد ، بنابراین نیازی به تقسیم کننده های نامرتب مانند سیستم DVR وجود ندارد.

یک مزیت دیگر کابل اترنت این است که هر دوربینی روی سیستم می تواند صدا را منتقل کند ، زیرا اترنت می تواند داده های صوتی را بومی ارسال کند.

نیازی نیست کابل ها بین هر دوربین و ضبط کننده اجرا شوند. آنها باید در یک شبکه بی سیم باشند. نصب و راه اندازی ساده تر و تمیزتر است زیرا به چندین کابل نیاز نیست.

دستگاه ضبط

برخلاف سیستم DVR ، دستگاه ضبط کننده در سیستم NVR داده های ویدئویی را پردازش نمی کند. این مرحله قبل از انتقال در دوربین تکمیل می شود. دستگاه های ضبط NVR فقط برای ذخیره و مشاهده فیلم استفاده می شود.

انعطاف پذیری

سیستم های NVR ذاتاً انعطاف پذیرتر هستند زیرا لزوماً نیازی نیست که دوربین های مداربسته از نظر فیزیکی مستقیماً به ضبط کننده متصل شوند. در عوض ، دوربین های IP فقط باید در یک شبکه باشند. به این ترتیب ، شما احتمالاً می توانید دوربین هایی در سراسر جهان در همان شبکه داشته باشید که به NVR شما متصل می شوند و سپس می توانند به عنوان یک سیستم جامع در نظر گرفته شوند.

کیفیت تصویر و صدا

همانطور که دستگاه های ضبط NVR یک سیگنال دیجیتال خالص از دوربین ها دریافت می کنند ، کیفیت فیلم بهتر از DVR با همان وضوح است. علاوه بر این ، از آنجا که کابل های اترنت صدا را حمل می کنند ، همه دوربین های دارای میکروفون می توانند صدا را به NVR ضبط کنند.

خلاصه  

هر دو سیستم داده های ویدئویی را ضبط می کنند و قابل اعتماد هستند. اگرچه در گذشته کیفیت ویدئوی سیستم های DVR از سیستم های NVR قابل مقایسه عقب تر بود ، اما امروزه این فاصله به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

تفاوت دستگاه های NVR با DVR به هزینه ، نحوه انتقال داده ها و نوع دوربین ها برمی گردد. سیستم های NVR کیفیت تصویر بهتری دارند ، همچنین نصب راحت تر ، افزایش انعطاف پذیری و پشتیبانی بومی از صدا در هر دوربینی که میکروفون دارد. با این حال ، سیستم های NVR نیز گرانتر از سیستم های DVR هستند. برای افرادی که به دنبال یک سیستم امنیتی نسبتاً ساده هستند ، یک سیستم DVR به احتمال زیاد کافی خواهد بود ، به خصوص اگر قبلاً برای یک کابل کواکسیال از یک سیستم امنیتی موجود سیم کشی شده باشد. اگر به یک راه حل عالی و انعطاف پذیر نیاز دارید ، یک سیستم مبتنی بر NVR بهترین خواهد بود.

 

مدیریت روبیکس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *