دوربین مداربسته در آسانسور

دوربین مداربسته در آسانسور3

آسانسور از مکان های پرتردد و حساس در ساختمان ها و مکان های عمومی است. چراکه آسانسورها اغلب بخشی از مناطق کور نظارتی هستند و امکان هرگونه دزدی، آزار و اذیت و جرم هایی از این قبیل در آسانسورها وجود دارد . بنابراین نصب دوربین مداربسته در آسانسور برای پیشگیری از این پیشامدها بسیار ضروری است که در ادامه به تفصیل به معرفی آن میپردازیم :

انواع دوربین مداربسته آسانسور

به طور کلی دو مدل دوربین مداربسته بی سیم و سیمی برای نصب دوربین مداربسته در آسانسور وجود دارد.  دوربین بی سیم و سیمی برای استفاده در هر مکانی موثر هستند، اما انتخاب بین سیستم های سیمی یا بی سیم به انتخاب مشتریان بستگی دارد. اگر میخواهید تفاوت بین این دو سیستم را بدانید در زیر تفاوت ها آنها را خواهیم گفت.

دوربین مداربسته سیمی

دوربین مداربسته سیمی در مقایسه با بی‌سیم هزینه کمتری دارد، اما به فرآیند نصب پیچیده‌تری نیاز دارد. همچنین بسته به اینکه آسانسور باید چند طبقه را طی کند، نصب آنها بیشتر طول می کشد.دوربین های سیمی هزینه های نیروی کار و کابل بالاتری دارند.

دوربین مداربسته بی سیم

از سوی دیگر، دوربین مدار بسته بی سیم ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، اما نصب آن نسبتاً ساده تر است، زیرا با سیم و کابل های متعدد همراه نیست.

 اتصال دوربین مداربسته آسانسور به دستگاه ضبط تصاویر

دوربین مداربسته، فیلم گرفته شده را به فرستنده می فرستد که با گیرنده ارتباط برقرار کند، پس از آن گیرنده تصاویر و یا فیلم های گرفته شده را به ضبط کننده ویدیو (NVR/DVR) هدایت می کند تا ذخیره شود.

از آنجایی که آسانسور در حال حرکت است، اتصال دوربین مداربسته آسانسور به DVR یا NVR کمی مشکل است. زیرا دوربین های مداربسته ای که در اتاق، دیوار یا سقف آویزان می شوند را می توان با کمک کابل به دستگاه ضبط متصل کرد و دوربین مداربسته باید به گونه ای نصب شود که صدا (نویز) و وقفه ای در تصاویر ایجاد نشود.

دوربین مداربسته نصب شده در آسانسور باید چندین ویژگی داشته باشد

نوع دوربین مداربسته در آسانسور

از جمله نوع دوربین های مداربسته ای که می توان استفاده کرد دوربین مداربسته بصورت آنالوگ و یا دوربین مداربسته آی پی بوده که دوربین های آی پی بعلت کیفیت تصویر و نرخ فریم بالا کارایی بهتری را دارند.

برای آسانسورها؛ دوربین مداربسته دام ، اسپید دام و یا یک دوربین وای فای کوچک بهترین گزینه برای ثبت تمامی عملکردهای آسانسور می باشد.

دوربین مداربسته دام 2 مگاپیکسل روبیکس

زاویه مناسب برای دوربین مداربسته در آسانسور

برای اینکه دوربین به خوبی کابین آسانسور را بپوشاند و دید بسیار وسیع تری را ارائه دهند ، حداقل زاویه دید افقی دوربین آسانسور باید 82 درجه و حداقل زاویه دید عمودی 44 درجه باشد.

تکنولوژی WDR دوربین مداربسته

آینه ها و دیوارها می توانند نور را از لامپ منعکس کنند. توصیه می شود برای جلوگیری از اختلالات ناشی از انعکاس نور، از دوربین هایی با فناوری WDR استفاده کنید تا بهترین کیفیت و وضوح تصاویر حتی در شرایط نوری سخت را داشته باشید.

خاصیت ضد ضربه بودن دوربین مداربسته

دسترسی آسان به دوربین ها در اتاقک های آسانسور همواره آنها را در معرض تخریب مجرمان قرار داده است. ظاهر دوربین مداربسته نقش اساسی در جلوگیری از برخی حوادث دارد. بنابراین دوربین نصب شده در آسانسور باید ظاهری کوچک، نامحسوس و مقاوم در برابر ضربه داشته باشد.

 

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *