بین دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن بهتر است کدام را انتخاب کنیم؟

بین دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن بهتر است کدام را انتخاب کنیم؟

هنگامی که در مورد دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن صحبت می کنید، باید بدانید که آنها چه هستند، چگونه کار می کنند، چه تفاوتی با یکدیگر دارند و آیا برنده مشخصی در بین این دو وجود دارد یا خیر. بخوانید تا متوجه شوید:

دزدگیر اماکن

دزدگیر سایلکس Silex سیمکارتی sg7
                      دزدگیر سایلکس Silex سیمکارتی sg7

سیستم دزدگیر یک نوع سیستم امنیتی منزل است. که متشکل از یک سری قطعات الکتریکی است که با استفاده از سنسورها و کنتاکت ها کار میکنند

و حرکت درها و پنجره ها را از طریق کنتاکت ها و حسگرهای متصل به آن تشخیص می دهد. و در صورت نفوذ، زنگ هشدار را به صدا در می آورد. سیستم دزدگیر به عنوان یک عامل بازدارنده سارق عمل می کند و به دور نگه داشتن متجاوزان کمک کرده است. به همین دلیل به عنوان یکی از سیستم های امنیتی کارآمد به شمار می رود.

آنها در املاک مختلفی از جمله منازل مسکونی و گاراژها، اماکن تجاری از جمله دفاتر، مغازه ها، رستوران ها و هتل ها و مناطق صنعتی مانند کارخانه ها، انبارها و سایر امکانات ذخیره سازی استفاده می شوند.

سه نوع اصلی دزدگیر شامل موارد زیر است:

دزدگیر سیم کارتی اماکن کلاسیک مدل Z4 Ultra
             دزدگیر سیم کارتی اماکن کلاسیک مدل Z4 Ultra

هشدار سارق فقط زنگ: فقط یک زنگ هشدار به شکل صدای بلند فعال می شود که اغلب با چراغ های چشمک زن همراه است.

 دزدگیر شماره گیر: ابتدا یک زنگ هشدار فعال می شود و یک پیام به چندین شماره تماس اضطراری معرفی شده به سیستم ارسال می شود.

دزدگیرهای نظارت شده: سیگنال های سیستم هشدار به یک مرکز مانیتورینگ فرستاده می شود و سپس ابزارهای خارجی بر روی آنها عمل می شود.

دزدگیر هوشمن: دارای یک اپلیکیشن گوشی هوشمند است که می تواند برای کنترل سیستم و نظارت بر فعالیت آن استفاده شود. شما به راحتی می توانید زنگ هشدار را از یک مکان راه دور فعال و یا غیرفعال کنید و همچنین در صورت نفوذ هشدار را در برنامه دریافت کنید.

سپس سیستم‌های هشدار دهنده که دارای سنسورهای PIR ویژه ارائه می‌شوند که حتی حرکت حیوانات خانگی شما را در داخل خانه نادیده می‌گیرند، هشدارهای کاذب را به حداقل می‌رسانند و فقط بر نفوذهای واقعی تمرکز می‌کنند.

همه این دزدگیرها در دو نوع مختلف ارائه می شوند: دزدگیر با سیم و بی سیم، با سیستم های سیمی که برای راه اندازی به کابل نیاز دارند و سیستم های بی سیم که نیازی به سیم ندارند.

نصب سیستم های اعلام سرقت سیمی کمی پیچیده است و برای نصب صحیح نیاز به تخصص حرفه ای دارد. از سوی دیگر، سیستم‌های بی‌سیم با باتری کار می‌کنند و نصب آن‌ها بسیار آسان‌تر است.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته آنالوگ روبیکس مدل RU 6107
دوربین مداربسته آنالوگ روبیکس مدل RU 6107

درک این نکته مهم است که طیف گسترده ای از دوربین های مداربسته برای کاربردها و نیازهای مختلف مناسب هستند. بنابراین، هنگام انتخاب بهترین مورد برای ملک خود، باید در نظر داشته باشید که چه چیزی را می خواهید تحت نظارت قرار دهید و کجا می خواهید دوربین ها را نصب کنید.

سیستم دوربین مداربسته با مزایای بسیار برای صاحب ملک

 ابتدا سیستم دوربین مداربسته به صاحب ملک این امکان را می دهد که فعالیت های خود را در خانه و اطراف ملک و یا حتی در هر مکانی از طریق اینترنت تماشا کند. سیستم دوربین مداربسته 24 ساعته و 7 روزه کار می کند و نیازی به صاحب خانه ندارد که روشن و خاموش کند. در صورت وقوع سرقت، می توان از شواهد ویدئویی برای کمک به پلیس برای یافتن دزد و حتی مجرم و شناسایی آنها در دادگاه استفاده کرد. دوربین مداربسته همچنین مزایایی برای محافظت از خانواده دارد، مانند استفاده از این سیستم امنیتی برای مراقبت از پرستاران کودک.

بیشتر بخوانید: ضرورت دوربین وای فای کوچک برای کنترل اتاق کودک

 

دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن بهترین وسیله امنیتی برای جلوگیری از سرقت است. هر دو نوع سیستم مزایای منحصر به فردی دارند و می توانند به طور موثر از نفوذ جلوگیری کنند، استفاده همزمان از هر دو سیستم می تواند بالاترین سطح حفاظت را برای ملک مسکونی و تجاری شما فراهم کند.

انواع مختلفی از سیستم هشدار برای انتخاب وجود دارد مانند سیستم هشدار سیمی، سیستم هشدار بی سیم، سیستم هشدار همه کاره. همه این سیستم ها امنیت و آرامش خاطر را برای خانه شما فراهم می کنند. آنها می توانند راه موثری برای محافظت از خانواده شما در مقابل دزدی باشند. سیستم هشدار می تواند با انواع سنسورهای تشخیص و حفاظتی مختلف کار کند. برای تشخیص نفوذ، سنسورهای پرکاربرد مانند تماس مغناطیسی برای پنجره‌ها و درها (یا نقاط در دسترس)، سنسور حرکت PIR برای تشخیص حرکت انسان در فضای وسیع، سنسور شکستن شیشه برای نظارت بر پنجره‌های شیشه‌ای وجود دارند. به جز تشخیص نفوذ، اکثر سیستم های هشدار، از ویژگی های پیشگیری از اعلام حریق (حسگر دود و گرما) و درخواست کمک (دکمه وحشت یا اضطراری) پشتیبانی می کنند. هنگامی که موقعیت اضطراری رخ دهد، سیستم هشدار سیگنال هشدار را به صاحب خانه یا ایستگاه نظارت مرکزی ارسال می کند.

دوربین مدار بسته با استفاده از یک یا چند دوربین برای ضبط تصاویر (ویدئو) و انتقال تصاویر از طریق کابل یا بی سیم به ضبط کننده ویدئوی دیجیتال برای ضبط و پخش در زمان ، بعد یا مستقیماً به روی مانیتور برای نمایش فیلم در همان زمان کار می کند.

نقد و بررسی کلی در مورد انتخاب بین دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن واقعاً سیستم های کاملاً متفاوتی هستند که اهداف متفاوتی را انجام می دهند. با این حال، اگر قصد دارید بین سیستم دوربین مداربسته و دزدگیر برای محافظت از خانه خود یکی را انتخاب کنید، متن زیر را بخوانید.

سیستم های دوربین

یک سیستم دوربین نمی تواند از ارتکاب جرم جلوگیری کند. او به شما نشان می دهد که چه اتفاقی افتاده است و شاید اطلاعاتی را برای دستگیری به پلیس ارائه دهد. اگر جنایت جدی بوده و جانتان را تهدید می‌کند، می‌توان فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را از صحنه و سایر دوربین‌های اطراف جمع‌آوری کرد.

اما اجازه دهید ، اگر دزدی وارد خانه شما شود و لپ تاپ و مقداری جواهرات شما را بدزدد، پلیس زمان زیادی را برای تجزیه و تحلیل فیلم دوربین مداربسته شما اختصاص نمی دهد.

دوربین ها می توانند به عنوان یک ابزار پیشگیری بسیار موثر مورد استفاده قرار گیرند، اگر به درستی نصب شوند.

سیستم های هشدار دهنده

یک سیستم دزدگیر ممکن است مانع از نفوذ نشود. با این حال، اگر به درستی نصب شود، تقریباً به طور قطع مدت زمان ماندن متجاوز در خانه یا سایر محل‌های شما را محدود می‌کند.

این به این دلیل است که نصابان آگاه، ارزش ایجاد صدای بلند، خشن و ناخوشایند را در داخل خانه شما هنگام فعال شدن زنگ هشدار می دانند.

این آژیرهای داخلی فقط برای «ترساندن سارق» نیستند.

ترک مزاحمان … به سرعت!

با آژیرهایی که به درستی نصب شده اند، سارق نمی تواند صدای روشن شدن ماشینی را بشنود، یا کلیدی را که در قفل می چرخد، یا شخصی که از پله ها بالا می رود،  همه صداهای هشداردهنده به او می گویند که در خطر گرفتار شدن است!

بنابراین وقتی آژیرها به صدا در می‌آیند، به احتمال زیاد او تمایل به فرار دارد. او ممکن است لپ‌تاپ روی میز آشپزخانه یا پول نقد روی پیشخوان را هنگام خروج از خانه بردارد، اما مطمئناً وقت خود را صرف رفتن از اتاقی به اتاق دیگر نخواهد کرد. د

مشکلات دوربین های مورد استفاده برای محافظت از خانه

دوربین‌ها در بیرون، مزاحمان در داخل.

اگر دوربین ها، در بیرون از خانه شما نصب شده باشند، تصاویر فوق العاده واضحی از حیاط جلو، راهرو، حیاط خلوت و کنار خانه خواهید داشت. این برای نظارت کلی از منطقه اطراف خانه شما عالی است، اما در صورت نفوذ واقعی بی فایده است. حتی اگر تشخیص حرکت یا سایر تجزیه و تحلیل‌ها را روی دوربین‌هایتان فعال کرده باشید، وقتی مهاجم داخل است و وسایل شما را می‌دزدد، هیچ چیز روی سیستم دوربین گران قیمت شما ثبت نمی‌شود.

بنابراین برای اینکه دوربین ها به عنوان یک ابزار پیشگیری موثر باشند، باید در داخل و خارج خانه باشند.

دوربین‌های داخل خانه:

اکثر مردم از نصب دوربین‌های داخل خانه ناراحت هستند. اما باید توجه داشت که آنها در پیشگیری از جرم بیشترین تأثیر را دارند.ولی یک مشکل دیگرهم وجود دارد.اگر می خواهید دوربین های خود را از راه دور و با تلفن هوشمند خود مشاهده کنید، باید به اینترنت متصل باشند. اما اگر شما بتوانید از طریق اینترنت به تصاویر خود دسترسی داشته باشید، هکرها نیز به آن دسترسی دارند.

قطعی برق، خاموشی دوربین

اگر سیستم دوربین مداربسته را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که یک یو پی اس نیز دریافت می کنید . این یک منبع تغذیه بدون وقفه است که مانند یک باتری پشتیبان برای وسایل برقی است. اگر یکی از آن را به سیستم دوربین خود متصل ندارید، یک سارق می تواند به راحتی تابلوی برق شما را قطع کرده و دوربین های شما را خاموش کند. و بدون برق، سیستم شما بی فایده است. همچنین باید در نظر داشته باشید که دستگاه ضبط ویدیوی شبکه را در یک محفظه قفل شده و دارای تهویه ایمن قرار دهید که یافتن آن دشوار باشد.

هدف از خرید سیستم دوربین مداربسته و یا دزدگیر اماکن چیست؟

ابتدا، بیایید بحث کنیم که هدف از داشتن یک سیستم امنیتی از هر نوعی چیست. برای هدف این مقاله، فرض کنیم که هدف یک سیستم امنیتی جلوگیری از سرقت و خرابکاری و جمع‌آوری اطلاعات در صورت وقوع یا هنگام سرقت یا خرابکاری است.

آمار ثابت می کند که دزدگیر در واقع یک عامل بازدارنده برای سرقت است. تا آنجایی که از خرابکاری جلوگیری می کند.

آمار بسیار کمی برای حمایت از ارزش بازدارندگی یک سیستم دوربین به تنهایی وجود دارد. با این حال،  ارزش بازدارندگی دارد. به عنوان مثال، مجرمانی که «حرفه ای» نیستند با دیدن سیستم دوربین مداربسته از دزدی منصرف شده اند. اما چیزی برای جلوگیری از جنایات “حرفه ای” یا موارد دیگر وجود ندارد. هنگامی که یک جنایت اتفاق می افتد، دوربین ها یک راه عالی برای جمع آوری اطلاعات برای پلیس هستند. نه تنها مهر زمان/تاریخ، بلکه حقایقی مانند جنسیت و قد و رنگ پوست و.. مرتکب را اشکار میکنند.

 

بیشتر بخوانید: 6 نکته برای انتخاب دوربین مداربسته مناسب خانه

بیایید در آخر چند عامل دیگر، مثلا هزینه و اثربخشی را اضافه کنیم. هزینه ساده ترین است. دزدگیر مقرون به صرفه تر از سیستم دوربین است.

در نتیجه

هر دو دوربین مداربسته و سیستم های هشدار نفوذ در کمک به ایمن نگه داشتن شما و خانواده تان نقش بسزایی دارند. زنگ هشدار یک پیام فوری به مهاجم ارائه می دهد که او شناسایی شده است و احتمالاً کمک در راه است.

یک سیستم دوربین مدارکی را برای پلیس فراهم می کند تا در دستگیری مجرم کمک شود. همچنین دوربین‌های جدیدتر می‌توانند یک سیستم تشخیص محیط موثر نیز ارائه دهند.

البته، شما بر اساس شرایط خود تصمیم میگیرید که چه چیزی برای شما بهترین است. در هر صورت امیدوارم چیزی یاد گرفته باشید!

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *