علت مشکل سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته در روز

علت مشکل سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته در روز

در این مقاله قصد داریم به علل سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته در روز بپردازیم . احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در بعضی مواقع دوربین مداربسته را نو و آکبند خریداری کرده اید ولی تصویر را در روز سیاه و سفید نمایش میدهد و دوربین در وضعیت دید در شب قرار گرفته است. در این شرایط، عوامل به دو گروه تقسیم میشود که در زیر؛ آن را بیان میکنیم.

عواملی که باعث سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته نو و آکبند در روز می شود:

ممکن است در زمان مونتاژ دوربین مداربسته در کارخانه به علت بی دقتی، فتوسل را دقیقا رو به روی روزنه نور قرار نمیدهند و به همین دلیل باعث می شود که نور مناسب از شیشه عبور نکند و به فتوسل نرسد و این امر بسیار کوچک باعث می شود دوربین ما در وضعیت دید در شب قرار بگیرد.

فتوسل دقیقا رو به روی روزنه قرار نمیگیرد

 

*نکته دوم هم که مجدد به کارخانه مونتاژ برمیگردد ، عدم اتصال صحیح ” پلاریته   آی آر ” می باشد، ولتاژ 12 ولتی که باید به خود ” آی آر ” مستقیماً متصل باشد و اگر ” پلاریته “به اشتباه متصل شده باشد مخصوصا در ” آی آر ” هایی که به ” آی آر ” های “دیپ معروف هستند (24 ال ای دی ، 36 ال ای دی و 48 ال ای دی از متداولترین آنها هستند) آی آر در وضعیتی قرار میگیرد که خروجی اطلاعات تصویرش در وضعیت  ” های قرار میگیرد و دائماً گزارش اشتباه می دهد و این عامل باعث میشود هرچند دوربین ما آکبند باشد اما دوربین در وضعیت دید در شب قرار بگیرد.

عدم اتصال پلاریته آی آر

 

عواملی که باعث سیاه و سفید شدن تصویر مداربسته کارکرده در روز میباشد:

اگر دوربین مداربسته ای دارید که خیلی خوب کار میکرده و بعد از مدتی دچار مشکل شده و تصویر آن به سیاه و سفید تبدیل شده است به دلایل زیر مربوط می شود:

خراب شدن برد آی آر:

معمولا بعد از مدتی مخصوصاً بعلت نواسانات برق ممکن است که برد آی آر دوربین آسیب ببیند و اطلاعات را اشتباه به برد دوربین گزارش دهد و بر دوربین اشتباهاً در وضعیت شب قرار گیرد.

کثیف شدن شیشه دوربین:

زمانیکه شیشه روبه روی دوربین مخصوصاً در همان قسمتی که فتوسل نور میبیند کثیف شود ، خاک و چربی موجود بر روی شیشه دوربین سبب می شود نور مناسب از این روزنه عبور نکند،  بنابراین فتوسل نور مناسب دریافت نمیکند و دوربین در وضعیت دید در شب قرار میگیرد.

کثیف شدن شیشه دوربین

دستکاری تنظیمات دوربین:

عامل سومی که ممکن است باعث سیاه وسفید شدن دوربین شود برمیگردد به دستکاری تنظیمات دوربین توسط کاربرها، که عمده بدلایل نداشتن اطلاعات و آشنا نبودن با تنظیمات دوربین ممکن است گزینه هایی را فعال نمایند که  دوربین در وضعیت همواره شب قرار گیرد و دوربین در روز هم تصویر را سیاه و سفید نشان می دهد که در این شرایط با ریست فکتوری کردن تنظیمات دوربین این مشکل حل می شود.

اگر به مطالب در زمینه دوربین مداربسته علاقه مند هستید با فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته روبیکس همراه باشید.همچنین شما میتوانید محصولات مورد نیاز خود از جمله  خرید دوربین بی سیم، دوربین مداربسته کوچک ، تستر دوربین مداربسته و اکسسوری دوربین ورزشی را براحتی در سایت انجام دهید

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *