به چه تعداد دوربین مداربسته برای اماکن مختلف نیاز داریم؟

تعداد دوربین برای مکان های مختلف

 

امروزه به دلیل پایین آمدن امنیت در جامعه، بسیاری از افراد مجبور به استفاده از دوربین مداربسته در محل کار خود، خانه و … هستند. دوربین مداربسته نه تنها امنیت را تقویت می کند بلکه در صورت وقوع جرم تمام لحظات را ثبت و ضبط می کند. از این رو وسیله و تجهیزاتی مهم به حساب می آید.

اما سوال این است که برای هر مکان به چند دوربین مداربسته احتیاج داریم؟

در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

 

در مکان های عمومی به چند دوربین مداربسته احتیاج داریم؟

یکی از مکان هایی که نیاز به دوربین مداربسته دارد، مکان عمومی نظیر موزه ها، گاهی پارک ها و.. می باشد. چون این نوع مکان ها فقط به یک شکل نیستند، باید بسته به نوع فضا، دوربین ها را در نقاطی که دید وسیعی دارند و نقاط کور نصب کرد. نصب دوربین مداربسته در مکان های عمومی باعث می شود اگر فردی حرکت مشکوکی انجام دهد به ‌سرعت توسط دوربین‌های مداربسته شناسایی‌ شود و این موضوع باعث ایجاد حس امنیت بین افراد دیگر می‌ شود.

 

 

نصب دوربین مداربسته در کارخانه
نصب دوربین مداربسته در کارخانه

 

تعداد دوربین مداربسته برای کارخانه چند تاست؟

تعداد دوربین مداربسته برای کارخانه به مساحت کارخانه و معماری آن بستگی دارد. اما به طور کل دوربین مداربسته برای کارخانه باید در مکان هایی نظیر انبارها، ورودی سالن‌ های اصلی، محیط بیرونی کارخانه، ورودی و خروجی وسایل نقلیه، خطوط تولید و…نصب شود تا نظارت دقیق بر رفتار کارکنان و تولیدات صورت گیرد.

 

در ساختمان های مسکونی به چند عدد دوربین مداربسته احتیاج داریم؟

امروزه ساختمان ها باید از امنیت بالایی برخوردار باشند زیرا افرادی که به خانه های مسکونی دست برد میزنند افزایش یافته است! دوربین مداربسته یکی از وسایل و تجهیزاتی است که برای بالا بردن امنیت خانه های مسکونی استفاده می شود و بسیار موثر می باشد.

تعداد دوربین مداربسته استفاده‌ شده بستگی به نوع ساختمان شما دارد ممکن است با نصب یک دوربین مداربسته به‌ راحتی تمامی فضای یک‌ خانه را پوشش داد و یا در بعضی ساختمان ‌ها ممکن است چندین دوربین مداربسته قرار بگیرد!

اما به طور کل، مکان هایی که نیاز به نصب دوربین در ساختمان مسکونی را دارند به صورت زیر است:

* آسانسور

* راه پله

* ورودی خانه

* پارکینگ یا حیاط

* پشت بام

* جلوی ساختمان

 

چه تعداد دوربین مداربسته برای مراکز تجاری و فروشگاهی نیاز است؟

مراکز تجاری و فروشگاهی یکی از مهم ترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته است! زیرا در این مراکز، فروشگاه های متعدد با اجناس فراوان موجود می باشد که در صورت دستبرد، فروشندگان ضرر مالی زیادی را متحمل می شوند! بنابراین نصب دوربین مداربسته حائز اهمیت می باشد.

مکان هایی که در فروشگاه ها نیاز به نصب دوربین دارند عبارت است از:

* روبروی مشتری و پشت سر فروشنده

* در ورودی تا عبور و مرور قابل چک کردن باشد

* صندوق فروشگاه

* روبروی فروشنده و پشت سر مشتری  تا این محوطه کاملا زیر نظر گرفته شود

* انبار فروشگاه

* محوطه ی بیرونی و روبری مغازه

 

 دوربین مداربسته مورد نیاز برای ادارات چه تعداد است؟

تعداد دوربین مداربسته و مکان قرار گیری آن ها در ادارات باید توسط متخصص بررسی و اعلام شود. البته مکان هایی تعریف و تعیین شده است که عموما بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته برای ادارات و سازمان ها می باشند. این مکان ها به ترتیب: درب ها، پیشخوان و راهرو ها، طبقات و محل های مراجعه ارباب رجوع می باشد.

 

 

تعداد دوربین برای اداره
تعداد دوربین برای اداره

 

به طور کل چه نکاتی را برای نصب دوربین مداربسته در نظر بگیریم؟

درست است که برای مکان های مختلف نکاتی وجود دارد که بسته به آن مکان برای نصب دوربین مداربسته باید رعایت شود اما نکات کلی نیز وجود دارد که به مکان خاصی بستگی ندارد و باید برای تمام مکان ها رعایت شود.

 

دوربین را در معرض دید قرار دهید!

معمولا افرادی که قصد دستبرد داشته باشند، محیط هایی را برای سرقت انتخاب می کنند که از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار است و چه بهتر که یک محیط بدون دوربین مداربسته را شناسایی کنند! به همین منظور با قرار دادن دوربین در معرض دید عموم، می توانید سیستم امنیتی خانه یا محل کارو هر مکان دیگر را خود را قدرتمند جلوه دهید.

 

شرایط نور و روشنایی را بررسی کنید.

دوربین باید در موقعیتی نصب شود که نسبت به خورشید، زاویه مستقیم نداشته باشد و پشت به نور خورشید تصویربرداری کند تا کیفیت ضبط آن آسیبی نبیند.

البته همان طور که می دانید دوربین عکاسی و دوربین مداربسته کارایی یکسانی دارند پس یکی از نکات مهم در خرید پکیج دوربین مداربسته این است که به مدل آن و ویژگی های دوربین دقت کنید تا بهترین دوربین مداربسته را بسته به کارایی مورد نیازتان انتخاب و خرید نمایید!

برای خرید دوربین مداربسته در انواع مدل ها و با کیفیت بالا می توانید به سایت روبیکس مراجعه نمایید.

 

امنیت فیزیکی دوربین را بالا ببرید.

منظور از بالا بردن امنیت فیزیکی دوربین این است که آن را در معرض دستکاری شدن قرار ندهید.

دوربین ها را در جایی نصب کنید که کم ترین دسترسی به آنها وجود داشته باشد مثلا کنار پنجره یا کنار نرده و…

هم چنین توجه داشته باشید که سیم کشی و منبع تغذیه این دوربین ها نیز نباید در دسترس باشد و باید در جایی قرار داشته باشد که دسترسی به آن آسان نباشد.

 

از زاویه دید مطلع باشید.

دوربین های مداربسته به نوع خود، لنزها و زاویه دید های متفاوتی دارند از این رو هنگام نصب حتما باید از زاویه ی دید دوربین خود با خبر باشید تا محاسبات شما در پوشش دوربین ها نسبت به محیط خطا از آب در نیاید! البته لازم به ذکر است که هرچه دوربین عریض تر و پهن تر باشد، زاویه دید آن بیش تر و بهتر است.

 

در سخن پایانی خوب است بدانید که برای نصب دوربین های مداربسته ی خود نیاز به یک متخصص دارید تا وسایل مورد نیاز نظیر کابل و سیم و.. را تهیه کند و دوربین ها را در بهترین مکان ها برای نصب نماید. هم چنین یک متخصص از قوانین کشور نیز مطلع است و دوربین ها را جایی نصب می کند که با قوانین کشور مغایرت نداشته باشد و باعث مشکل نشود.

برای خرید دوربین مداربسته نیز باید با توجه به نیاز خود، مدل مناسب و برند با کیفیت را انتخاب کنیم. برای مدل مناسب باید با یک متخصص مشورت کنید اما برای خرید یک برند مناسب شما نیاز به یک فروشگاه معتبر دارید! برای خرید دوربین مداربستهبه قیمت مناسب، از یک فروشگاه مطمئن می توانید به سایت روبیکس به نشانی rubixcam.ir   مراجعه نمایید.

 

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *