3 دلیل که ثابت میکند هوش مصنوعی امنیت را افزایش می دهد

هوش مصنوعی

 3 دلیل که ثابت میکند هوش مصنوعی امنیت را افزایش می دهد

هوش مصنوعی مدرن از دهه 1940 در حال توسعه است و هنگامی که مطالعه این موضوع در 1955 آغاز شد ، رسما متولد شد.

هوش مصنوعی هوشی است که توسط ماشین ها نشان داده می شود ، بر خلاف هوش طبیعی انسان و حیوانات که شامل هوشیاری و احساسات است. در زمینه هوش مصنوعی گام های شگرفی برداشته شده است که امروزه تقریباً در میان راه حل هایی که هم در لوازم الکترونیکی مصرفی و هم در لوازم الکترونیکی B2B مانند سیستم های نظارتی امنیتی یافت می شود ، وجود دارد.

راه حل های تحلیلی در ارتباط با هوش مصنوعی

سیستم های نظارت تصویری مجهز به هوش مصنوعی بسیار سریع تر و دقیق تر عمل می کنند. وقتی هوش مصنوعی برای بهبود سیستم ویدیویی سنتی مورد توجه قرار می گیرد ، پاسخ این است که ظرفیت آن را بسیار افزایش می دهد  بنابراین قدرت عملکرد هر مشاغلی را که از آن استفاده می کنند افزایش می دهد. راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی به سازمان ها کمک می کند تا از سرمایه گذاری های فعلی خود در زمینه فناوری استفاده کنند. آنها همچنین با حل طیف وسیعی از مشکلات و استخراج مقدار و کیفیت هوش بیشتر از هر راه حل فناوری دیگری ، پایه کاربران بالقوه جدید را گسترش می دهند.

سه روش اساسی که هوش مصنوعی قدرت امنیت را افزایش می دهد عبارتند از:

  • ارائه راه حل هایی که چالش های امنیتی یا عملیاتی خاصی را حل می کند ، مانند مواردی که در اثر همه گیری فعلی (کرونا) ایجاد شده است.
  • ارائه امنیت مبتنی بر خودمختار ، اساساً تبدیل نظارت تصویری از یک راه حل واکنشی به یک راه حل تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده.
  • ارائه سیستم های نظارت تصویری با سطح بسیار بالای هوش تجاری که می تواند توسط کاربران جمع آوری شود.

بحران بهداشتی کنونی تغییرات زیادی را به منظور مهار همه گیری ایجاد کرده است. هوش مصنوعی راه حل هایی را فراهم می کند که به کاربران کمک می کند الزامات مربوط به همه گیری را رعایت کنند. به عنوان مثال ، تجزیه و تحلیل تشخیص چهره با استفاده از هوش مصنوعی ، هویت افراد را تشخیص می دهد و هویت آنها را تأیید می کند ، حتی اگر صورت آنها تا حدی پوشانده شده باشد ، حتی اگر در زاویه دوربین مبهم هستند یا سالهای زیادی پیر شده اند. تشخیص غیر ماسک یکی دیگر از ویژگی های ضروری است که توسط هوش مصنوعی فعال شده است و به مشاغلی که نیاز به پوشیدن ماسک دارند کمک می کند تا این الزام را رعایت کنند. علاوه بر این ، با کمک هوش مصنوعی ، نظارت تصویری می تواند به طور خودکار افرادی را که دمای بدن آنها بالا است شناسایی کنند و یا دسترسی آنها را محدود کرده یا آنها را برای غربالگری بیشتر به منطقه ای هدایت کند.

دوربین های حرارتی

تجزیه و تحلیل ، با تشخیص ناهنجاری هایی که یک تهدید بالقوه هستند کار می کند. اغلب این کار از طریق تشخیص حرکت ویدئویی هوشمند انجام می شود  که می تواند لرزش ، جهت حرکت ، عبور یک فرد از خط از پیش تعیین شده ، شیء مشکوک باقی مانده ، تغییر صحنه ناشی از حرکت دوربین ، شمارش افراد ، نقشه برداری از حرارت و موارد دیگر را تشخیص دهد. چنین تجزیه و تحلیلهای قدرتمندی نه تنها آگاهی موقعیتی را برای کاربر افزایش می دهد ، بلکه منجر به مجموعه ای قوی از داده ها برای استفاده در برنامه های هوش تجاری می شود.

تجزیه و تحلیل های هوشمند ، مانند مواردی که توسط هوش مصنوعی فعال شده اند ، این توانایی را دارند که ماهیت واکنشی سنتی نظارت تصویری را به صورت پیشگیرانه تبدیل کنند. از این طریق ، راه حل های نظارت تصویری می توانند موقعیت ها را به طور خودکار بیاموزند و تجزیه و تحلیل کنند. آنها سپس تجزیه و تحلیل پیش بینی را انجام می دهند که اساساً در صورت آماده شدن شرایط برای نقض امنیت هشدار می دهد. این یک تغییر عظیم نسبت به روزهای نظارت تصویری غیرفعال است.

سطح بالایی از هوش تجاری زمانی امکان پذیر است که فناوری های حسگر هوشمند که حجم وسیعی از داده ها را تولید می کنند با دستگاه های لبه نظارت تصویری مانند دوربین ها از طریق AI ادغام شوند. حسگرهایی مانند تجزیه و تحلیل صوتی که فریاد ، شلیک گلوله ، شکستن شیشه و انفجار را تشخیص می دهند ، و همچنین حسگرهای محیطی که بخارات و گازهای مضر ، دود ، ارتعاشات ناشی از انفجارها یا زلزله و موارد دیگر را تشخیص می دهند ، با هم همکاری می کنند تا راه حلی امنیتی با آگاهی موقعیتی قوی ایجاد کنند. با تشخیص خودکار داده های حسگر

دوربین های حرارتی

 دوربین های مجهز به هوش مصنوعی

نظارت تصویری مجهز به هوش مصنوعی ، راه هایی را برای استفاده های جدید باز می کند ، همانطور که با راه حل های آنها در برابر چالش های همه گیر نشان داده شده است. آنها تجسم قدرتی هستند که از امنیت سنتی و واکنش پذیر فراتر رفته و امنیت پیشگیرانه و هوشمند و هوش تجاری بالا را ارائه می دهند. هوش مصنوعی یک تغییر دهنده بازی است ، که باعث افزایش تقاضا برای راه حل های امنیتی مجهز به هوش مصنوعی و افزایش مداوم بازار نظارت تصویری می شود.

با تشکر از شما که تا پایان این مقاله با روبیکس همراه بودید، همواره می توانید جهت خرید دوربین خودرو هوشمند ، خرید دوربین مداربسته تهران ، خرید دوربین بی سیم را از فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته روبیکس به نشانی www.rubixcam.ir   خریداری نمایید

فاطمه خانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *